Soutěžní rekonstrukce: 2+1 na Vinohradech

Další soutěžní rekonstrukce tohoto týdne je tady. Pojďme se společně podívat do bytu na Vinohradech, kde obrazně řečeno nezůstal kámen na kameni.

Po mnoha letech strávených v pronajatých bytech, kdy poslední se po pár týdnech užívání projevil jako naprosto příšerný jsem se rozhodl pro vlastní byt. Byt 2+1 na Vinohradech prošel kompletní rekonstrukcí rozvodů, nové omítky, nové podlahy a oprava původních dřevěných oken.

K bytu jsem přišel ve stavu již započaté rekonstrukce. Kuchyň s jídelnou byla čerstvě necitlivě přepažena sádrokartonovou příčkou. Tu jsem nechal okamžitě odstranit. Byt tak získal původní dispozici, kterou nebylo potřeba jakkoliv měnit. V obýváku a kuchyni s jídelnou proběhla renovace parket + jejich doplnění v místech, kde bývávala kamna.

Předsíň byla opticky snížena sádrokartonovým podhledem s integrovaným osvětlením. Původní podlaha byla nahrazena dlažbou. Stejně tak koupelna a wc. V koupelně došlo ke změně umístění vanové baterie a bylo přesunuto umyvadlo. Pokoj, který aktuálně slouží jako ložnice byl původně kuchyní. Problém zde nastal s podlahou. Původní přes sto let stará prkna byla v minulosti vytírána desinfekcí, která byla z prken hodně cítit. Dřevo dostalo kompletní polyuretanový nátěr, který však proti zapáchání nepomohl na 100%. Nový koberec tak nasákl zápach a musel být nahrazen. Přes prkna bylo položeno několik vrstev igelitu, 5mm silná pěnová hmota a nakonec laminátová podlaha. Toto řešení odstranilo zápach a eliminovalo zvlněná prkna. Nepodařilo se zachránit původní dveře a obložky. Byly zničené a postižené plísní. Během zařizování jsem kladl důraz na původní vzhled bytu. Nové dveře mají stejný design jako původní, jiná je pouze výška dveří.

Kuchyně byla přemístěna do původní síně, pokoj zůstal zachován. Mezi těmito pokoji jsem neosazoval dveře, vznikl tak částečně oddělený prostor pro obývání. Ložnice je přemístěna do původní kuchyně, kde se ze dvou spíží staly šatny. Po prvním spuštění topení jsem zjistil, že použité topné panely nemají dostatečný výkon k vytopení pokojů. Realizační firmou nebylo provedeno spočtení tepelných ztrát. Po 3 měsících proběhla kompletní výměna panelů za větší s dostatečným výkonem + natažení topení i do šaten. Zařízení je jistě věcí vkusu a financí. Zařízení nemám doposud 100% hotové a tak v kuchyni je stále kombinace nového nábytku a starších spotřebičů. Stále chybí závěsy na vysoká okna, sporák s troubou je plánovaný nový a k sedačce chybí křeslo. V ložnici jsou provizorní noční stolky a chybí zrcadlo. Cenu rekonstrukce neumím přesně vyčíslit, podílel se na ní i majitel domu a spoustu úkonů jsem provedl svépomocí. Zde výčet některých položek: Repase parket 18k dlažba předsíň koupelna wc 10k laminát ložnice 4k Kuchyňská linka 40k pracovní deska z kamene 9k nábytek obývák 17k nábytek předsíň 4k nábytek ložnice 50k policový systém do šaten 2x 1,5k oprava a lakování oken 12k oprava topení + nová větev do dvou šaten 18k Další nespočítatelnou částkou je různý instalační materiál, dekorace, samolepící fólie na změnu barvy reproduktorů, osvětlení, několik chemických kotev nutných k uchycení čehokoliv ve starých zdech, atd… Myslím, že to všichni známe:-)

 

Cena rekonstrukce: 1000000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Praha Vinohrady

imh_0183.JPG

Zdroj: archiv redakce

imh_0230.JPG

Zdroj: archiv redakce

imh_1890.jpg

Zdroj: archiv redakce

imh_8453.JPG

Zdroj: archiv redakce

imh_8767.JPG

Zdroj: archiv redakce

imh_8807.JPG

Zdroj: archiv redakce
11.2.2014 1:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist