Podívejte se, jak podlaha změnila celý byt

Pojďte se s námi podívat na jednu velmi povedenou proměnu starého domku z televizního pořadu Jak se staví sen. Proměnou prošla kuchyně, obývací pokoj s ložnicí i pokoj pro mladou slečnu.

uvodni-foto-1100x618.jpg Zdroj: Prima FTV

Plovoucí vinylová podlaha Fatra SILVERO-top, Dub elegant, cena 920 Kč/m2, www.efatra.cz.

Pro všechny rekonstruované prostory zvolily designérky jeden vzor podlahy. Také Ing. arch. Kamila Douděrová doporučuje držet se jednoho vzoru podlah pro celý byt. „Určitě doporučuji sladit podlahové krytiny v celém bytě do jednoho vzoru. Nejlepší je vybrat jeden neutrálnější dekor a ten pak doplnit třeba kusovými koberci.“

V pořadu je kladen opravdu velký důraz na co nejrychlejší realizaci přeměny, ta musí být hotova během pěti dnů. A právě proto designérky sáhly po kolekci plovoucích vinylových podlah Fatra SILVERO-top, u nichž je pokládka velmi rychlá. Interiérová designérka Martina Pištěláková k tomu říká: „Vinyl jsme pokládali plovoucím způsobem kvůli rychlosti pokládky a jednodušší přípravě podkladu.“ Díky zámkovému systému a struktuře podlah není totiž nutné podlahu pokládat na zcela rovný povrch, jako je tomu například u vinylových lepených podlah. Použitou rigidní podlahu Fatra SILVERO-top se nemusíte bát použít ani do prostor, kde by mohla podlaha přijít do kontaktu s větší vlhkostí, jako jsou například koupelny nebo i kuchyně, podlaha je totiž zcela voděodolná.

Jednotlivé pokoje v domě nebyly příliš velké, proto designérky vybíraly ze světlejších dekorů podlah, které pomohou prostor opticky zvětšit a rozjasnit. Konkrétně vybraly vzor Dub elegant, jenž se velmi dobře doplňuje s bílým nábytkem, který v domě nyní dominuje. Se světlejším vzorem by už interiér s bílým nábytkem mohl působit velmi chladně až sterilně.

A proč zrovna dubový dekor podlahy? Architektka Kamila Douděrová se k dubovému dekoru na podlaze přiklání často. „Dubové dřevo je sázka na jistotu, stejně jako bílá a šedá barva. Tyto barvy a vzory pak můžete snadno doplnit o jiné, výraznější.“ U podlah Fatra SILVERO si můžete vybírat z celkem 10 dubových odstínů, které mají velmi věrohodnou kresbu dřeva. S výběrem vám navíc nově může pomoci virtuální návrhář podlah, do kterého nahrajete fotografii vašeho interiéru, a pak už jen jedním kliknutí zkoušíte různé vzory. A pokud si přeci jen netroufnete dekor podlahy vybrat přes monitor, můžete si domů objednat i vzorky podlah, které si pak v klidu prohlédnete a vyberete.

 

20.4.2022 1:37 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist