Moderní pračky šetří váš volný čas

Moderní doba je plná spěchu, ale také sportu a aktivního vyžití volného času. Na tento trend reagují i výrobci domácích spotřebičů a přicházejí se stále novými inovacemi v oblasti funkcí, výkonu a kvality. Pojďme se podívat, jaké novinky nás mohou překvapit při pořizování nové automatické pračky.

Moderní doba je plná spěchu, ale také sportu a aktivního vyžití volného času. Na tento trend reagují i výrobci domácích spotřebičů a přicházejí se stále novými inovacemi v oblasti funkcí, výkonu a kvality.

Především je kladen důraz na rychlost a ekonomičnost. Jak také jinak, doba si to žádá. Již nechceme trávit hodiny praním špinavého prádla a při pohledu na účty za elektřinu a vodu uvažovat, zda to není nějak moc. Zatímco standardní prací cykly trvají u starších spotřebičů téměř dvě hodiny, moderní spotřebiče lámou všechny časové rekordy. A to navíc v energetické třídě A. Běžné prádlo je čisté a připravené k použití za necelou hodinu.
Jsou tedy určeny těm, kteří chtějí mít co nejlépe vypráno, ale nechtějí dlouho čekat.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Co ale udělat se získaným volným časem? Nejlépe sportovat. A i zde máme podporu v moderních spotřebičích. Již není nutné boty a jiné části výstroje složitě čistit, většinu těchto úkonů zvládne i vaše domácí pračka. Např. speciální patent Indesitu zaručí, že sportovní boty zůstanou i po vyprání v perfektním stavu. A to proto, že v průběhu praní setrvávají na stěnách koše – nedřou se, neklepou o sebe a nepadají na sebe navzájem. Díky šetrnému cyklu a velké rychlosti praní se tak sportovní oděvy nezdeformují a ani neodřou a ve výsledku budou čisté a svěží. Program je navíc zvládne vyprat za pouhých 45 minut (Indesit WIE 147 X).

Chcete-li zároveň udržovat v nejlepší kondici svůj módní šatník, určitě uvítáte pračky s pracím programem „Cashmere Gold“ (Ariston AVG 12). Ten ve srovnání s běžnými pracími programy mnohem méně narušuje strukturu vlákna a účinně zamezuje plstnatění vlněných látek. Ty nejlepší pračky se poté mohou chlubit exkluzivním osvědčením „Woolmark Platinum Care„. U těchto typů bývá v testech zjištěno např. pouze jen 10% plstnatění po dvaceti pracích cyklech.

Dalším speciálním pracím programem pro jemné prádlo, je Silk – Hedvábí (Ariston AVG 12). Jemné hedvábné prádlo s tímto programem můžete prát běžně v pračce podobně třeba jako oblečení bavlněné. U obou programů je ždímání využíváno jen minimálně, proto nedochází k poškození prádla.

Výhodnou vlastností automatických praček je systém Super Wash, který s extrémní přesností zjistí množství a druh prádla v pračce a na základě těchto údajů se rozhodne pro správnou kombinaci vody, teploty a rychlosti odstřeďování – to spolu se speciálním sledem otáček bubnu zvyšuje čistící sílu mýdlového prášku. Výsledkem je skutečně dokonale čisté prádlo.

Třífázový motor nových praček je vybaven unikátním systémem odpružení, který absorbuje veškeré otřesy. Speciální materiály, použité při výrobě praček, důmyslně rozkládají zvuk. To vše se skrývá pod funkcí Super Silent, která zaručuje dokonale tichý chod pračky. Provoz spotřebiče nijak neruší, proto lze praní naplánovat i na noc.

I u tak praktické záležitosti, jakou pračka bezpochyby je, je důležitý také vzhled. V moderní době nespočívá hodnota designu pouze v originalitě navrženého řešení, neboť každodenně používaný výrobek musí být praktický i funkční. Právě proto by nové spotřebiče měly vynikat mladistvostí a krásou, a současně nabízet inovovaná řešení co do praktičnosti. Ve všem, v každičkém detailu, se tak pojí elegance s robustností a funkčností. Tím je tak zajištěno snadné používání a dlouhá životnost.

16.8.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist