Ložnice v nebeské modři zajistí nadpozemské sny

Chcete se ráno probouzet doslova jako v nebi? Zavřete oči a vidíte smyslnou modř přímořských přístavů? Spánek jako na obloze už nemusí být jen snem. Nechte se inspirovat, bude to nebeské!

Základem je dobře vybrat část domu, kde se bude ložnice nacházet. Vaše ložnice by neměla mít okna směrem na hlučnou ulici, jelikož je to centrum vašeho odpočinku po náročně stráveném dni. Měla by tedy být spíše v klidnější části domu či bytu, nejlépe s okny do zahrady.

Proč zrovna zvolit modrou barvu?

Modrá barva je ideální pro ložnicový design, protože je to poměrně studená barva a v pokoji kde spíme, by neměla teplota přesahovat devatenáct stupňů. Modrá barva je také nadčasová a velmi uklidňující. Můžeme si vybrat z široké palety modrých odstínů, přičemž každý, má svou charakteristiku. Tmavě modrou barvu můžeme zvolit do větších prostorů, které nám tato barva opticky zmenší a také do prostorů s velkým přísunem světla. A samozřejmě naopak, do menších a tmavších prostorů bude nejvhodnější, pokud zvolíme světlejší modrou, který v nás bude evokovat nekonečnost, inspiraci a svobodu. Co se týče barevnosti stropu, můžeme ponechat čistě bílý, aby se pokoj zdál vyšší nebo aplikovat nebeskou modř, v níž se bude pokoj působit prostorněji.

I když je dobré, když ložnice působí chladnějším dojmem, co se týče podlahy, mělo by to být naopak. Je vhodné, pokud jako materiál podlahy zvolíte dřevěnou prkennou podlahu nebo laminátovou krytinu. Tyto druhy podlah jsou snadné pro údržbu a také lehce dostupné. Pokud se budeme bavit o doplňcích, zde bychom měli být obezřetní. Ložnice se vyznačuje pohodlím a důležité je kouzlo jednoduchosti. Proto se nesnažme zahlcovat tento prostor zbytečnými a nepraktickými doplňky. Dominantou je samozřejmě kvalitní postel z masivního dřeva spolu s kvalitní matrací. Pokud jde o šatní skříně, měli bychom bedlivě vybírat. Je důležité, aby skříně působily elegantním a útulným dojmem a samozřejmě co se týče úložného prostoru, měl by být dobře organizovaný. V neposlední řadě ložnice může obsahovat dekorační prvky jako velká zrcadla, závěsy, noční stolky, rodinné obrázky či dekorativní polštáře.

Text: Markéta Kučová
Foto: magzip.com, blog.styleestate.com, houseandhome.ie, decortipsideas.com, homestrendy.com, pinterest.com

2.6.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist