Kuchyňská móda

Různé části interiéru se v různé době těší různě oblibě a většinou to souvisí s proměnami životního stylu. Nedávno byly tématem č.1 masážní vany, sprchy a jiná vybavení koupelen, přičemž v poslední době nadšení z těchto technologických „vymožeností“ postupně opadá. Když si promluvíte s výrobci kuchyní, pak zjistíte, že podobným trendem, který ale trvá, jsou kuchyně „s ostrůvkem“. Chtějí je mít všichni, kteří vlastní větší, než úplně malou kuchyni. A k čemu je ostrůvek?

124431-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Na zjev „ostrůvků“ zareagovali už před lety výrobci digestoří a v jejich nabídce tedy není problém nalézt „ostrůvkové“ odsavače, kterým je v podstatě vždy věnována větší pozornost, bývají „designové“ a automaticky se řadí mezi luxusní či nadstandardní zboží. Totéž platí o ostrůvcích jako takových. I oni jsou znakem určitého nadstandardu a tomu také odpovídá často vyšší cena celé sestavy. Přitom ostrůvek je vlastně „na nic“. A nebo ne?

Koncepční – dispoziční důvody
Ostrůvek je vlastně vyjmutá část pracovní desky kuchyňské sestavy. Pokud je místnost určená pro zřízení kuchyně např. příliš úzká a nebo jinak nevhodná k vytvoření standardní kompaktní sestavy, pak může být předsunutí její části v podobě ostrůvku elegantním řešením.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Výhody ostrůvku

1.ostrůvek je prodloužení pracovní desky a zvyšuje tedy plochu určenou k úpravě potravin

2.vedle pracovní plochy se dá ostrůvek vnímat také jako navýšení úložného prostoru pro nádobí, hrnce atp.

3.ostrůvek může být velmi zajímavým přechodovým momentem mezi prostorem kuchyně a volně navazujícím obývacím pokojem.

4.vedle toho může fungovat jako vydělená plocha určená už jen finální úpravě pokrmů těsně před jejich servírováním. Na ostrůvku se tedy shromáždí veškeré propriety daného chodu, kuchař vše přehlédne jedním okem a pak už mohou pokrmy být servírovány.

Jaroslav Zákolanský
Foto Kuchyně active a Hanák kuchyně
13.7.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist