Kuchyň v netradičním kabátu

Co lze ještě jiného říci o kuchyních, když o nich toho bylo už řečeno i napsáno tolik? A přece… Díky hravosti a benevolentnímu, kreativnímu pojetí moderního interiérového designu lze v této královně interiérů stále objevovat nový potenciál a důmyslná řešení.

130554-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Zvláštně posazené plochy

Zrcadlo v předsíni či v koupelně je samozřejmostí. Málokdo by ale čekal, že je vhodné pověsit zrcadlo i do kuchyně. Toužíte-li po optickém zvětšení interiéru, které tímto netradičním použitím vytvoříte a jste-li rovněž nakloněni čistit a leštit zrcadlové plochy, pak směle do toho. Jiným, velmi zajímavým řešením je instalace dřezu pod kuchyňskou linku. Tento typ posazení dřezové vany je esteticky neobvyklý, není však vhodné použít jej v případě klasické, laminované kuchyňské desky – pouze u desky z kompozitních materiálů nebo kamene, případně tlustého, tvrzeného skla lze tuto techniku bez obav aplikovat.

Čtenářská kuchyň

Máte tak trochu chaos v tom, kam který hrníček a talířek umísit a nedaří se vám udržet ve skříňkácha policích pořádek? Zachrání vás obyčejné knihovní police! Klasiku, anebo atypické tvary s dokonalou statikou můžete nainstalovat do každé kuchyně a jejich pořízení není nákladné. Nenechte se odradit ani argumenty, že vám na nádobí bude sedat prach. Ten, kdo rád vaří a má doma pořádné jedlíky si toto řešení dozajista zamiluje.

Nechte si to zarámovat

Pokud si kuchyň stále jen postupně zařizujete a zdá se vám oproti množství spotřebičů, misek a dalších komponent, na které jste byli předtím zvyklí, prázdná, nic vám nebrání, abyste si interiér kuchynězpříjemnili kupříkladu oblíbenými fotografiemi. Pokud je dáte do stejného rámu, budou působit elegantně a sklo je spolehlivě ochrání před menšími nehodami, které jsou pro práci v kuchyni příznačné. Pro jistotu je můžete ze zadní strany o pracovní stěnu lépe přichytit oboustrannou lepící páskou, aby se nehýbaly.

Efektivní detaily

Oživit prázdnou kuchyni dokáže i kytice květů, nebo miska, plná čerstvého ovoce. V žádné kuchyni by neměly chybět ani nástěnné hodiny, či police pro kořenky. To, co dokáží tapety, zvládnou i klasické barvy na dřevo. V případě, že dvířka vašich kuchyňských skříněk již nesou stopy opotřebení, přičemž korpus linky je pevný a charakter stávající kuchyně vám jinak naprosto vyhovuje, kupte jen nové dvířka. Vyjdou vás určitě levněji, nežli nová kuchyňská linka.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

9.9.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist