Konferenční stolky v hlavní roli

Víte, že výběr konferenčního stolku není jen designová, ale i funkční záležitost? Pokud jste si zkusili vstávání z měkké hluboké pohovky, tak nejspíš tušíte, že pro pohodlí je velmi důležité i uzpůsobení výšky konferenčního stolku k sedací soupravě.

133814-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: archiv redakce

Je zcela jasné, že rozměry konferenčního stolku musí vycházet i z nejen z prostorových možností místnosti, ale také by měly odpovídat rozměrům čalouněného nábytku, s nímž budou tvořit nedílný a funkční celek.
Pro příklad můžeme uvést, že ideální výška konferenčního stolku, který vytváří dvojici se sedačkou s hlubokým sedem, na které se sedí v záklonu, by měla být okolo 45cm. Zkrátka a dobře výška konferenčního stolku by měla vždy odpovídat výšce okolního sezení. Nižší výšku konferenčních stolků volte jen k takovým sedačkám a pohovkám, kde se sedí ve vzpřímené poloze, nikoli v záklonu.

Vzhledem k tomu, že konferenční stolky jsou využívány k odkládání, všech drobností, které chceme mít po ruce, měla by tomu odpovídat i plocha horní desky stolku. Nejčastěji na ně odkládáme, časopis, knihu, dálkové ovladače nějaké to pohoštění. Ale nic se nemá přehánět, takže ani velikost plochy konferenčního stolku by neměla být v průměru větší než 75 cm.

Dále jsme pro vás vybrali do fotogalerie k článku ukázky z těch nejmodernějších typů konferenčních stolků. Velmi žádané jsou aktuálně konferenční stolky, které se dají pohodlně částečně zasunout pod pohovku či křeslo a na ně pak odložit notebook případně tablet. Co se materiálů používaných při výrobě konferenčních stolků týče, nejčastěji se setkáváme se dřevem (buk a dub), dále s lakovaným kovem, sklem kombinovaným s kovem, s ořechovou a dubovou dýhou, ale i plastem, lakovaným hliníkem nebo kartáčovaným hliníkem s různou barevnou povrchovou úpravou. Doslova módní záležitostí v provedení konferenčních stolků je tenké ohýbané tvrzené sklo.

Jak je vidět i v naší fotogalerii, výběr je velký a pestrý a snad vám pomůže získat představu o tom, jaký konferenční stolek by byl nejen praktickým, ale i estetickým doplňkem vašeho obývacího pokoje.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: designing.net, madeindesign.com, designconnected.com, urbanspaceinteriors.com, hayneedle.com, archifan.com, belvisifurniture.co.uk, ultimointeriors.com.au, andrea-lucatello.com, archello.com, edilportable.com, archiproducts.com, archiexpo.com, wayfair.com, stylepark.com

5.6.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist