Kam v květnu

V květnovém přehledu akcí se nejprve podíváme na zajímavé výstavy a veletrhy a poté zaměříme svou pozornost na tipy na výlet a návštěvy blízké přírody. Vedle známých stavebních veletrhů vás tak pozveme na den otevřených dveří pražské botanické zahrady, či virtuální prohlídku Sokolovského parku.

123830-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Na výstavy a veletrhy

Květnový přehled akcí zahájíme trojicí stavebních a hobby veletrhů, které jsme pro vás vybrali vzhledem k jejich hostitelskému městu. Vybere si tak snad každý.
Jde o Stavotech v Hradci Králové, Hobby 2002 v Českých Budějovicích a konečně FOR HABITAT 2002 konaný v Praze.

Stavotech Hradec Králové
Na zimním stadionu v Hradci Králové proběhne veletrh zaměřený na stavebnictví, technické materiály, vytápění a další.
8. – 10.5.
Hradec Králové – zimní stadion

 

Hobby 2002
Výstava Hobby vstupuje do druhého desetiletí své existence. Naleznete zde prezentace firem, pracujících v oboru potřeb pro zahrádkáře, kutily, které nabízejí potřeby pro domácnost, dům a zahradu.
Neodmyslitelnou součástí akce je velmi žádané poradenství, především z oblasti ochrany rostlin a péče o zvířata.
22. – 26.5.
Výstaviště České Budějovice

 

FOR HABITAT 2002
9. Mezinárodní veletrh bydlení a realit. Souběžně proběhne mezinárodní veletrh životního prostředí FOR ECO 2002. Součástí veletrhů bude i řada doprovodných programů, jako např. využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných domech – možnosti a trendy.
23. – 26. 5.
Pražský veletržní areál Letňany
FOR HABITAT 2002

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Do přírody

Dáváte-li přednost návštevě přírody, máme pro vás velmi zajímavý tip v podobě Dne otevřených dveří v Pražské botanické zahradě. Můžete tak nahlédnout do doposud nepřístupných částí, kde se připravují nové expozice. Tato možnost trvá pouze dva dny, a pokud ji nestihnete, můžete prohlídku absolvovat alespoň virtuálně na webových stránkách zahrady.

Známá neznámá Pražská botanická zahrada
Ve dnech 11. a 12. května od 9 do 16 hodin můžete v rámci návštěvy botanické zahrady zhlédnout i nové expozice, které dosud nejsou otevřeny pro návštěvníky. V prostoru Dendroškolky si tak můžete prohlédnou připravované expozice na téma „Flóra asie“, „Flóra Severní Ameriky“, „Flóra lesních a stínomilných rostlin“, „Pivoňková louka“ a další..
11. – 12.5.
Pražská botanická zahrada
Botanická zahrada v Praze

Máte-li to blíže do Brna, můžete navštívit tamní botanickou zahradu, kde na přelomu května proběhne výstava masožravých rostlin.

Výstava masožravých rostlin
V prostorách Brněnské botanické zahrady proběhne ve dnech 30.5. až 7.6. Výstava masožravých rostlin.
30.5.-7.6.
Brněnská botanická zahrada

Květnové tipy zakončíme velmi zajímavou stránkou, zvoucí k návštěvě Sokolovského parku. Na stránkách se mimo běžných informací můžete dočíst a prohlédnout si, co právě v parku kvete, a důkladně se tak připravit na případný výlet. Určitě stojí za to!

Co právě kvete v Sokolovském Zámeckém parku?
Virtuální přehlídka kvetoucích rostlin sokolovského Zámeckého parku a Husových sadů. Na stránkách naleznete i seznam všech druhů v parku kvetoucích a zpracovaných rostlin, a to i s fotografiemi a krátkým popisem.
Před vlastním výletem se tam můžete důkladně teoreticky připravit.

Pokud máte svůj soukromý tip na výlet, dejte ostatním čtenářům vědět. A to buď v diskuzi pod článkem, či prostřednictvím naší redakční pošty.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

6.5.2002 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist