Jarní květiny

K jarní dekoraci bytu neodmyslitelně patří květiny - tulipány, narcisy nebo macešky. Mají zářivé barvy, které po zimě rozsvítí celý byt. Inspirujte se na našem webu, jak správně jarní květiny kombinovat.

S příchodem jara vzduch nádherně voní, tráva se zelená, stromy jsou plné rašících pupenů a my po vzoru přírody máme chuť osázet nejeden květináč.

Z prvních poslů jara, kteří se klubou zpod zeminy, jež je ještě pokrytá sněhem, můžeme jmenovat sněženky. V přírodě se hojně daří také sasankám. Co se týká záhonů, tak na nich na jaře nesmějí chybět pastelové tulipány nebo jiskřivě žluté narcisy. Těmito květinami si neváhejte vyzdobit předzahrádku nebo místo poblíž lavičky, kam se vám nejčastěji stočí zrak. Pro nové sazenice tulipánů se vyplatí vyrazit například do Holandska. Ve skalkách se naopak daří krokusům.

S příchodem jara se blíží také Velikonoce, které volají po pestrobarevných květinových aranžmá. Neváhejte do DIY tvoření zapojit zlatý déšť, různorodé větvičky, kosatce či oblíbené frézie. Vazbu lze ozvláštnit pírky, skořápkami z vajec nebo třeba keramickými mini postavičkami.

Květináče nemusíte nutně pořizovat nové. Těm stávajícím z minulého roku vdechněte nový život za pomoci nového nátěru nebo ubrouskové techniky.


Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist