Jak osvěžit interiér ve třech krocích

Jde to snadno a rychle. Váš všední interiér můžete decentně, nenákladně a především efektivně osvěžit a dodat mu stejně atraktivní jiskru, jakou měl kdysi před lety, když jste jej naposledy zařizovali.

130179-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

1) Hravé akcenty interiéru

Když si namalujete herní plochu na stůl, budete na společnou zábavu vždy připraveni. Stůl nebo alespoň vrchní desku natřete akrylovou barvou nebo barvou na dřevo. Když zaschne, namalujte navrch herní pole své oblíbené hry. Nemusí to být pouze Člověče nezlob se, ale efektivní je šachovnice, či motivy z pokerových stolků v casinech. Hodiny namalované na stěně, či stolek poskládaný z různých časopisů se mohou zdát někomu trochu extravagantní, ale naopak – je to trendy a kreativní řešení, jak osvěžit interiér, ale v první řadě jsou to zábavné a pro byt doslova osvěžující injekce.

2) Maximum za minimum

Obrovské nástěnné hodiny jsou často poměrně drahou záležitostí, nemluvě o tom, že je opravdu malá šance, že najdeme kousek, který na 100 % splňuje veškeré naše estetické požadavky. Proč ale dávat všanc rodinný rozpočet, když stačí hodinový strojek s delšími ručičkami, který upevníte na stěnu a kolem něj namalujte čísla? Místo čísel se můžete rozhodnout také pro čtverce, tečky, květiny, zvířata, ovoce či zeleninu… zkrátka, fantazii se meze nekladou.

3) Neviditelné prvky

Úzká místnost, která si přímo říká o rozšíření a zvětšení se nemusí nutně nafouknout doopravdy, bouráním příček. Stačí ji zvětšit opticky. Pomůže vám v tom malý trik, využívající linie moderních trendy vzorů – například pruhů. Vodorovné pruhy a proužky interiér opticky rozšíří. Pokud si budete chtít s konceptem trochu více pohrát, vytvořte si snadno roztomilý 3D efekt tím, ž šířku namalovaných pruhů uzpůsobíte výšce polic ve stejné barvě, jako zmíněné pruhy. Police, vsazené do namalovaných vzorů, vytvoří plastický vzhled a dodá místnosti nový rozměr.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

12.9.2014 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist