Interiérové luxfery aneb intimní skleněné stěny

Budeme-li hovořit o skle v interiéru, potažmo o skleněných stěnách, pak se mnohým jistě vybaví nulové soukromí. Nemusí to být ale nutně tak úplně pravda. Existují i stěny ze skla, které poskytují stoprocentně intimní atmosféru.

129217-1100x618.jpg Celá galerie 30 Zdroj: archiv redakce

Luxfery, skleněné bloky anebo například sklobetonové tvárnice – vždy se jedná o masivní skleněné „kostky“, které si mnozí jistě pamatují jako nepříliš atraktivní prvek, který se v dobách našit otců objevoval v garážích anebo například jako předěl v cukrárnách, kam vás vodívali rodiče, coby malé děti.

Dnes luxfery ožívají v roli moderníhostylového doplňku interiérů. Není se ani čemu divit, při správné instalaci se pomocí luxfer dostane interiéru luxusního dělícího, funkčního i dekorativního prvku zároveň. Elegantní je především výsledný design prvku, vystavěného z luxfer, neboť například luxferová dělící stěna vypadá, jako by byla postavena z křišťálově čistých kostek ledu.

Z hlediska designu mají luxfery mnoho atraktivních vlastností, mezi něž například patří to, že díky výběru určitého stylu a tloušťky skleněných tvárnic můžete velmi snadno ovlivnit světelnou propustnost výsledného interiérového prvku, postaveného z luxfer. Nezanedbatelnou výhodou je také to, že luxfery dovedou vytvářet různé barevné světelné efekty pouze díky dennímu světlu, které se od nich odráží.

Luxfery se na trhu nabízí v mnoha rozměrových variantách o různých průměrech. Lze si také vybrat mezi jednoduchými a dvojitými, ale například i mezi škálou bezpečnostní sklobetonových kostek se speciální povrchovou úpravou.  Tyto tvárnice mají do spojů z cementové malty vloženy také drátěné konstrukce pro lepší stabilitu, což umožňuje jejich využití například jako obezdívky u vstupních chodeb anebo rovnou v exteriérech, či případně jako součást samotného pláště stavby.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

17.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist