I odpadky musí mít své místo!

Odpadkový koš – nenápadný, ale užitečný pomocník, kterého je třeba mít stále po ruce. Kam bychom jej měli umístit a proč právě tam? Má cenu se s ním chlubit a vystavovat jej na odiv, nebo naopak patří do kouta nebo za dveře, kam na něj nikdo nedohlédne?

Všichni to známe: jedna hrst plná slupek od brambor, druhá ruka míchá nedělní polévku. Jak to udělat, aby se slupky nevysypaly tam, kam nemají, a aby zdárně doputovaly do odpadkového koše? Jednoduše.

Zastrčit či vystrčit?

Z praktického hlediska by koš neměl být nikde zastrčený. Přestože koš není právě to, co bychom si přáli ukazovat návštěvám, je lepší jej mít po ruce nebo nejlépe „po noze“. Ne nadarmo se vyrábějí koše s nášlapnými víčky! Ulehčí práci a navíc zbytečně nešpiní ruce.

Pod dřez

Pokud ale přesto chcete odpadkový koš umístit někam, kam na něj oko nedohlédne, zvolte skříňku, která se k tomuto účelu bude nejlépe hodit. Nejlepší jsou skříňky pod dřezem, protože prostor v nich je už tak docela omezený, odpadkovému koši by proto nemusel nedostatek pohodlí scházet.

Čím dál od pracovní desky, tím hůře. Nejhorší je odbíhat od rozdělané práce, otvírat skříňku plnou a špinavou rukou a špinit tak v lepším případě jen madla skříněk, v horším celou kuchyňskou linku i s jídelním stolem.

Oblíbené sortely

Poslední dobou získává na oblibě koš pro tříděný odpad. Nejjednodušší je pořídit od jednoho výrobce všechny části, nijak zbytečně nekombinovat. Moderní odpadkové koše neboli sortely umožňují třídit odpad už tam, kde odpad vzniká, tedy přímo v kuchyni. Jsou vestavěné a všechny části se otvírají současně.

Martina Tlachová
Foto: Libovický, Kuchyně DM, Bavax. Sedlák interiér

5.5.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist