I kolo je třeba uskladnit, ale kam?

Jaro je v plném proudu a dokonce se blíží doba dovolených. Zkrátka, je nejvyšší čas vrazit na kolo. To jistě není problém, nicméně nejeden z nás řeší, kam by svého přibližovacího přítele nejlépe uskladnil. Nemáte-li rodinný dům a u něho tři garáže, a naopak máte i místo sklepa malou kóji, kam vší silou nacpete sotva zavařeniny od babičky, nezoufejte. Poohlédněte se po bytě a jeho okolí a zamyslete se. Jeden koutek určitě najdete.

126510-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud jste měli přes zimu kolo uskladněné u rodičů v rodinném domku nebo na chatě ve sklepě, a teď přemýšlíte, kam ho po každodenní vyjížďce uklidit, aniž byste s ním museli jet přes půl města, nedej bože přes půl republiky, nevěšte hlavu.

Nečekané možnosti ve sklepě

Znovu si zkuste prohlédnout sklep. Že se do něj kolo nevejde, ještě neznamená, že se do něj nevejde ani na výšku. Stačí zajet například do prodejny s potřebami pro kutily a najít větší hák,  který pověsíte na stěnu.

V dnešní době už se vyrábějí i háky nebo věšáky přímo na kola, stačí si jen vybrat. Není potom problém na stěnu umístit i více kol nad sebe, často je možné kombinovat vzniklý prostor i s uskladněním lyží.

Bezpečí a efektivita

Sice se tento grif, jak kolo vymrštit skoro ke stropu a navíc se trefit na věšák, budou muset zvláště subtilnější postavy naučit, ale problém je vyřešen. Zároveň nemusíte mít strach, že by došlo k poškození ložisek, vidlice nebo brzd. Zavěšení na stěnu je tedy nejen efektivní, ale i bezpečné.

Skrýš za skříní

Podobné umístění jako ve sklepě můžete zvolit i doma v bytě. Vedle skříní je vždycky nějaká mezera, kam se při trošce fantazie a uklizení nepořádku, který se tam za roky nastřádal, i to kolo vejde.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Tady ovšem nastává problém se špínou, kterou si na kole zvenku často přivezeme. I tady ale existuje řešení. Stačí prostor, který jsem pro kolo vybrali, vyložit jakoukoliv starou látkou, dobře poslouží stará záclona nebo prostěradlo. Látku po sezóně jednoduše vypereme, kolo odvezeme zase k babičce na chalupu, a je to.

Na balkón?

Hodně lidí dává přednost kolu uskladněnému na balkoně. Proč ne, máte-li balkon odpovídajících rozměrů a jedno kolo se na něm doslova ztratí. Máte-li ale balkon takové velikosti, že na něm kolo vypadá jako pořádný okupant, raději zvolte jiné místo na uskladnění. A nezapomínejte ani na zloděje. Kolo na balkoně jako by volalo „vem si mě“.

Vskutku originální ozdoba

A tip na závěr. Je-li vaše kolo doslova chloubou, kterou byste měli rádi neustále na očích, vbijte dva háčky do stěny v předsíni a kolo na ně pěkně „nasaďte“. Jen ať návštěvy vidí, co máte doma za chloubu a jací jste sportovci. Navíc na prázdné bílé stěně může kolo působit i jako velice originální dekorace.

Martina Tlachová
Foto: Nákupní dům, Ambra, Rideko, Böhm, Pells

22.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist