Důmyslný prostor pro spaní v malém bytě

Kam s postelí, kde složit hlavu a kam se uchýlit ke spánku? To jsou otázky, které si nejčastěji kladou majitelé malých bytů, ale také rodiče od rozrůstajících se rodin.

134374-1100x618.jpg Celá galerie 36 Zdroj: archiv redakce

Začněme třeba u těch, již zmíněných, malých bytů. Zpravidla se na naše malé české poměry setkáváme s byty, jež mají opravdu malé české rozměry. Standardem jsou byty kolem 50 m čtverečních, a to už hovoříme o středně velkém prostoru. Mnohdy se ale celé rodiny tísní v  36 metrech čtverečních a v takovém  prostoru se jen těžko hledá plácek pro manželskou postel.

Nevěste hlavu, pověste raději postel. Ano, nežertujeme, skutečně se zde nabízí řešení v podobě postele, zavěšené ke stropu. Toto řešení, pro nás zpravidla známé jako „patro na spaní“ zažívá ve světě poměrně slušný comeback. Postele se připevňují ke stropním trámům především v loftových bytech, jelikož zde je předpoklad vysokých stropů. Pakliže nevlastníte ani tuto výhodu – tedy vysoko položené stropy, které by navíc měly mít kvalitní trámoví a pevnou konstrukci, aby unesly váhu postele a ještě dvou osob (k tom navíc nějakou váhu jako rezervu), nastává teprve problém.

Malý prostor a ještě nízké stropy – to je skutečný oříšek. Ale jelikož každý oříšek umíme rozlousknout, doporučíme vám modulární postele, ukryté například v sedací soupravě anebo rovnou ve víceúčelové komodě. Ano i zde se setkáváme se staronovým trendem výklopných postelí.

Rozrůstající se rodiny se dvěma a více dětmi mohou rovněž řešit problém ubývajícího místa. Do dětských pokojíčků jsou však blázni i interiéroví designéři, kteří s oblibou vymýšlejí, kam jednu a více postelí rafinovaně ukrýt tak, aby to bylo bezpečné a současně úsporné s ohledem na okolní prostorové dispozice. Zpravidla se postele staví na sebe do jakýchsi moderních paland. Mnohdy se ze sebe vzájemně vyklápí anebo  se třeba rovnou vysouvají ze stropu.

Jak to může ve výsledku vypadat, zjistíte po nahlédnutí do naší galerie.

Lucie Sýkorová

Foto: inthralld.com , davinong.com, denoxa.com , omsync.com, thedesignhome.com, designkastle.com, homedit.com, liftupthyneighbor.com, interiors.ro

11.8.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist