Dřeva v interiéru ubylo, ale nezmizí nikdy

I když už – aspoň na výstavištích – nevidíme celodřevěné interiéry, neznamená to, že by byl tento přírodní materiál v opovržení. Spíš naopak: kvantitu nahradila vysoká kvalita. Kolik dřeva je v interiéru tak akorát?

23_milieu_maverick_4f_tab_chr_oa_pol_kff_-5-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: KFF

Velmi zhruba řečeno, lidi se dělí na dvě skupiny. Jedni by dali dřevo všude, kam jen můžou, protože působí teple a bez něj není pravého útulného domova. Ti druzí si myslí, že interiér bez dřeva je prostě moderní. Že dřevěný masiv je venkovský a ten pravý a vysoký styl potřebuje kov, sklo a eventuálně kůži. Obě skupiny mají v něčem pravdu a v něčem se mýlí.

Všeho moc škodí

Dřevěné dveře i podlaha, možná i strop, k tomu dřevěný nábytek, to už není útulný domov, ale spíš horská bouda. Dřevo při tom množství přestává „hřát“, už ho moc nevnímáme a celek je nudný. Kov a sklo a kov a sklo mohou, když to přeženeme, připomínat víc laboratoř, než byt. A tak, jako i v mnohém jiném, platí, že všeho s mírou. U bydlení pak zvlášť platí fakt, že interiéru svědčí kombinace materiálů a nepřeplácanost čímkoliv. Tedy to platí i pro dřevo.

V moderním interiéru má tento krásný přírodní materiál svoje místo, ale není to dominace prostoru, spíš rafinované kousky, které každého zaujmou, nebo solidní kus kvalitního dřeva, například v podobě jídelního stolu.

Nové uplatnění

Ponechme teď stranou dřevěné podlahové plochy či stěny, které jsme volili už během stavby. A podívejme se na současnou moderní tvář dřeva. Drobné stolky, nádherně zpracované solitérní dveře, mísy, podnosy, malé skříňky, police, tenounké dřevěné lišty a umná konstrukce z nich. Tím vším proniká dřevo do vašeho interiéru v trochu jiné formě.

Kvalitně zpracované, mořené, leštěné, upravené do hedvábného matu i lakované. Stojící samo o sobě, nebo kombinované se sklem, barevnými plochami, kovem, textilem. A nemůžeme vynechat oblíbené ohýbané dřevo a překližku, protože jsou velice „in“.

Až do svého dřevaprostého interiéru postavíte nějaký vybraný kousek, uvidíte, jak se rázem celá atmosféra místnosti změní. A ten dřevěný solitér nikdo nepřehlédne.

27.11.2017 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist