Diskuze

10 komentářů

  řadový občan

  chytrý pane občane, z čeho myslíte, že se financují investice do vodovodních sítí /Váš název finda/, aby se sítě daly do vyhovujícího stavu a nebyly velké ztráty. Vždyť v ceně vodného jsou zakalkulovány nutné opravy a investice, ale to se Vám zase nelíbí.Takže jak se rozhodnete , asi je lepší pouze kritizovat, jak vy přiznáváte u piva. Jste klasický Čech s povahou "holubičky" – lítat nad vším a na všechno s.át.

  řadový občan

  pane GOGO zamyslete se Faktura by vypadala podle Vašich zaručeně jasných dat asi takto

  cena za m3 vody – 26,- Kč

  zpevněná plocha – nevím

  asi 3x pršelo 2 hodiny – 50m3

  —————————

  platit 1.300,-Kč

  zavolejte do vodárny, budou mít radost z takového zákazníka,Možná Vám pošlou i vyšší fakturu.

  Gogo

  Řadový občane asi nežiješ zde ale i dešťovou vodu a její svod do kanalizace platíš běžným průměrem a propočtem na metr čtverečný. Chce se to napřed podívat do zákonů a ne blábolit zkreslené údaje!

  Jaro

  Hlupáčku, kde by se vzal trh u vody. Inu vzdělání v pivě nenajdeš. 50 let do vodovodu a kanalizace nikdo nevrazil ani findu, za kamaráda Husáka zhruba třetina pitné vody jen protékala z vodárny do země (dnes je to podle statistik někde kolem pětiny). Než se tenhle hnůj dá dohromady, to se ještě prohneme.

  řadový občan

  dešťové vody platí podnikatelské subjekty, ne občané.Ale podívejte se zvenku kde bydlíte a zjistíte,že existují kolem vašeho domu komunikace, na které prší a musí se nějak děšťová voda dostat pryč,stejně tak i z Vašeho domu ze střechy.Myslíte si, že tato voda se vypaří.Pokud rozumně uznáte,že se musí odvést, tak jak – kanalizací a kdo zaplatí kanalizaci, její udržování opravy…Pokud se tato voda dostane na čistírnu opět projde čistícím procesem – kdo to zaplatí – ten kdo ji pouští na zem, asi ne !!! Tyto náklady přece musí někdo platit.Vodárenství je stejné podnikání jako ostatní, takže samozřejmě náklady musí zaplatit lidé, kterým tato kanalizace slouží to znamená i VY !!!

  není zajímavé

  Vážený pane, pohlédněte na vodu jako na jiné zboží.Spočítejte si cenu vody za 1 litr a další nutné náklady.Myslíte si , že pokud budete Vy šetřit vodárna nemusí /řešit rozvoj vodovodní sítě,vyměňovat vodoměry,chodit odečítat,posílat faktury,dělat rozbory vody,opravovat poruchy,udržovat majetek, platit i vyšší náklady dodavatelům za benzin,naftu,telefony,radiové sítě,obměňovat své strojní a automobilové vybavení a i její zaměstnanci mají právo dostávat za svou práci mzdu.Bylo by vhodné abyste se trochu seznámil se základem ekonomiky a pak teprve psal své zážitky veřejně.Většina vodáren nemá ani dvousložkové ceny vody jako energetika či RWE ,u kterých např já odeberu na zahradě 9 kWh rok a platím cca 700,-Kč.To bude teprve pecka až vodárny začnou uplatňovat stejná pravidla !!!

  Petr Majevský st

  Čemu se divíte?To už tady bylo začátkem

  devadesátých let.Lidi šetřili a vodárny

  zdražily okamžitě s oddůvodněním,že mají

  vyšší náklady na udržení kvality vody.

  Daňa Pavel

  Mám dotaz od kdy se platí za odvod dešťové vody a podle jakého zákona.

  To budeme platit i letos při dvou povodních. Ať to platí ten, kdo spouští déšť na zemi a ne obyčejní lidé, třeba Kalousek.

  Děkuji za odpověď.

  JohnyAsbest

  Je to prostě bolševická hrůza – sockomančské vodovody a kanalizace apod. firmy absolutně nereagují na nižší poptávku – Václave Klausi apod. jak to, že tady nefunguje tržní mechanismus ? Čím menší spotřeba tím vyšší cena ? Kterápak poučka to je ???

  Jirka1

  ale myslím, že to bude v Sokolově, kde cena vodného a stočného od 1.4.2010 má hodnotu 70,-Kč/1 m3 (včetně DPH)!!!!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist