Užijte si svoji koupelnu

Drtivá většina článků na koupelnová témata jsou orientovaná prakticky. A je to pochopitelné, vždyť koupelna je vlastně váš malý domácí „lázeňský provoz“ a ten už vyžaduje určitou technickou zběhlost. Zkuste si ale koupelnu v prvé řadě užít a instalaci vany a napojené armatur nechte montážní firmě nebo instalatérům.

126236-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Koupelna přece dávno není místem pro vykonávání čistě jen účelové každodenní hygieny. Na místo toho o ní můžete uvažovat jako nástroji relaxace a odpočinku.

V koupelně je jistě příjemné strávit více času a třeba si po vzoru starých Římanů vypít v lázni sklenici vína a nebo rozehrát partii šachu. Zní to jako nadání k opulentním bakchanáliím, ale voda tělo nadnáší a nechá mu tak odpočinout, teplá voda pak navíc uvolňuje svalové stahy a potažmo konejší i mysl. A člověk pak lépe vychutná to, co mu běžně dělá dobře. A proto ona sklenice vína, šachy a nebo třeba kniha a šálek kávy či čaje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Tradiční součást koupelové kultury

Nic ze zmiňovaného  není moderní rozmarnou součástí koupelové kultury. Naopak se jedná a tradiční využití zmiňovaných vlastností teplé vody a lazebnictví jako takového. Totéž platí o používání olejových nebo květinových – bylinných a nebo jen čistě vonných přísadách.

TIP: zkuste v běžné drogerii koupit např. mořskou sůl nebo koupelový olej, ideálně pak takové vůně, kterou máte rádi. Pak budete potřebovat ještě pár svíček jako zdroj přirozeného intimního osvětlení a nakonec se můžete rozhodnout, zdali jako závěrečný nástroj pro vaší relaxaci v koupelně použije např. svou oblíbenou hudbu, nebo šálek zmiňované čaje či sklenici vína.

TIP 2: po koupelny je tělo příjemně unavené a uvolněné. Ideální je zabalit jej do deky tak, aby teplo nevyprchalo a nechat usnout.

Red.
Foto: Ideal standard

22.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist