Bydlení ve vzduchu?! Nad městem? Nad mořem??

Pamatujete na Julese Verna? Jeho příběhy, které lákaly děti celého světa, měly v sobě cosi vizionářského. Britská designérská společnost Seymourpowell přišla se stejnou „Verneovkou“, na které není vlastně nic zvláštního. Jednoduše si vymysleli poněkud větší vzducholoď, respektive balón, který neunese několika člennou posádku, ale rovnou celý hotel. Realizace se ujala firma Samsung. Nyní už je jen otázkou času, kdy někoho napadne poskytovat takovým způsobem luxusní, výjimečné a pak třeba úplně běžné nájemní bydlení.

Designérské studio Seymourpowell sídlí v Londýně a jeho založení sahají až do doby konce 19.století, kdy ale ještě nebylo možné hovořit o „designu“ v plném kontextu tak, jako dnes. Podstatná je ale skutečnost, že firma Samsung projevila o vizi hotelové vzducholodě Aircruise vážný zájem. Na druhu stranu se není čemu divit. Technická realizace hotelu Aircruise není nikterak náročná, jedná se pouze o „přerostlý“ balón, který gigant typu Samsung dokáže bez problému ufinancovat. A ekonomický potenciál má Aircruise jistě obrovský. Pokud bude nabízen jako luxusní a výletní či takzvaně „zážitkový“, může být jeho provozování zlatým dolem. Dopoledne se ubytujete v New Yorku, za pár dní si prohlédnete ze svého hotelového pokoje Grand Canyon a ze stejného okna pak můžete sledovat pobřeží Kuby. Při troše fantazie a s ohledem na skutečnost, že transatlantické letecké spojení je běžnou skutečností, asi jako vlak Praha – Plzeň, je pak možné uvažovat cestu do přes oceán a stejně tak i legendární „cestu kolem světa“. 

Bydlení ve vzduchu?! Nad městem? Nad mořem??

Pokud je možné s hotelem plným lidí lítat stovky metrů nad zemí, pak proč by nebylo s využitím stejného principu možné takový dům jednoduše „pověsit“ do vzduchu a pronajímat jeho byty jako svého druhu netradiční bydlení. A stejně tak by se mohly nehnutě vznášet rodinné domy, které by si jejich majitel mohl přesunout kamkoliv dle své libosti. Přestane se vám líbit dýchat vzduch v Praze a tak se během noci neslyšně přestěhujete a ráno uvidíte z okna hvozdy Šumavy.

Bydlení ve vzduchu?! Nad městem? Nad mořem??

Všechno má ale jeden háček a tím je tankování náplně, která umožňuje balónu létat. Uvažovaná je vodíková náplň, kterou je ale potřeba po čase doplňovat, jinak začne balón i svými hotely, domy a byty pomalu a pak stále rychleji klesat k zemi. Jinými slovy, provoz takového podniku vyžaduje přítomnost sítě monstrózních čerpacích stanic rozesetých po plánované trase letu.

Redakce
Foto seymourpowell.com, designindaba.com

15.4.2015 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist