Bojujeme proti alergiím ve svém okolí

Společnost Miele, výrobce elitních domácích spotřebičů, přichází na trh s novinkou v oblasti péče o prádlo. Firma vyvinula první automatickou pračku určenou speciálně pro alergiky. Pračka je vybavena programy přizpůsobenými potřebám alergiků tak, aby jim co nejvíce usnadnila život. A to stejně tak jako podlahový vysavač se zvláštní filtrací, který je určen právě pro lidi trpící alergiemi.

123932-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Podle informací VZP procento atopiků (lidé s dědičnými dispozicemi pro získání alergie) a alergiků v naší populaci stále stoupá. V posledních deseti letech se počet dokonce zdvojnásobil. Atopiků je kolem 40 %, nemocných (alergiků) kolem 30 %. To znamená, že téměř každý třetí občan má s některou alergickou reakcí vlastní zkušenost. Nejdůležitější a nejefektivnější možnost, jak zmírnit potíže, je vyvarovat se alergenů. Lidé alergičtí na prach, pyl a lidé s neurodermitis nebo citlivou pokožkou kladou velký důraz na péči o prádlo: prádlo, které musí být co nejlépe zbaveno látek, vyvolávajících alergii a dráždících pokožku.

Firma Miele uskutečnila ve Spolkové republice Německo společně s Německým svazem pro alergii a astma (Deutscher Allergie- und Asthmabund e.V.- DAAB) průzkum mezi 4 tisíci alergiky. V něm se v souvislosti s alergií zjišťovaly jejich přání a potřeby týkající se automatických praček. Výsledky tohoto průzkumu se staly základem pro vývoj pračky medicwash.

Miele medicwash se vyznačuje specifickým průběhem máchání, který je přizpůsoben potřebám alergiků, a především přídavnými programy „Hygiena“, „Polštáře“, „Nové textilie“ a „Mini“.
Při programu Hygiena se v prádle ničí choroboplodné zárodky a roztoči. Program Polštáře je určen pro praní ložního prádla a polštářů tak, aby je zbavil roztočů a jejich trusu. Nové textilie odstraní z nového oblečení chemické zbytky z výroby a Miniprogram je vhodný při rychlém přepírání lehce zašpiněných oděvů, které pyloví alergici nosí během pylové sezóny v přírodě.
Společně s dalším důležitým vybavením, jako je rozpoznání stupně naplnění prádlem a doporučení dávkování pracího prostředku, dosahuje pračka Miele medicwash pro alergiky optimálních výsledků praní.

Pračka medicwash je také vybavena patentovaným voštinovým bubnem, který optimálně ošetřuje i velmi jemné prádlo. Mnoho zákazníků jistě také potěší, že tato pračka v energetické účinnosti dosahuje hodnot AAA. Na pračky medicwash vybavené ochranným systémem Waterproof poskytuje navíc firma Miele celoživotní záruku ochrany proti poškození vodou.

Pračka medicwash není prvním domácím spotřebičem Miele, který byl vyvinut speciálně pro alergiky. Podlahový vysavač Medicair je také určen pro lidi trpící alergiemi. Medicair je vybaven aktivním HEPA filtrem, který s pomocí vícenásobně složeného filtračního materiálu obzvláště účinně zadržuje i nejmenší prachové částice z vyfukovaného vzduchu. Vrstva aktivního uhlí ve filtrační kazetě navíc zcela absorbuje i nepříjemné zápachy. Další výhodou tohoto vysavače je hubice na matrace, která je díky svému širokému a plochému tvaru mimořádně vhodná pro vysávání matrací nebo čištění těžce přístupných meziprostor, kde se udržuje prach.

Více informací: miele.cz

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

18.10.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist