6 důvodů, proč je mytí nádobí v myčce lepší než v ruce

Pořádáte rádi doma všelijaké oslavy, baví vás chystat pro hosty pohoštění, ale zároveň vás děsí hory špinavého nádobí? Máme pro vás jednoduché řešení. A tím je myčka nádobí. Přečtěte si šest hlavních důvodů, proč stojí za to do ní investovat.

mycka-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Pixabay

1. Spotřebujete méně vody

Víte, kolik vody byste spotřebovali na ruční umytí nádobí z jedné naplněné myčky? Odpověď vás možná překvapí – je to zhruba 40 litrů. Na jednom mycím cyklu v myčce tedy můžete ušetřit až 33,5 litru vody v porovnání s běžným mytím pod tekoucí vodou. Za týden tak ušetříte dostatek vody na jednu skvělou relaxační koupel ve vaně.

2. Ušetříte za energii

Abyste umyli v ruce srovnatelné množství nádobí, které se vejde do jedné myčky, budete potřebovat na ohřátí vody 2,6 kWh. Myčka přitom spotřebuje za jeden cyklus necelou 1 kWh. Ušetříte tak nejen peníze za energii, ale zároveň se zasloužíte o šetrnější přístup k životnímu prostředí.

3. Čas jsou peníze

Naplnění a vyložení myčky nádobí zabere pár minut. Pokud budete to samé množství nádobí mýt v ruce, ztratíte klidně i hodinu času. Použitím myčky nádobí tedy získáte spoustu volného času navíc, který můžete využít pro podstatně zábavnější činnosti.

4. Důležitá je také hygiena

Není žádným tajemstvím, že staré houbičky na nádobí jsou líhní pro různé bakterie. Na rozdíl od mytí nádobí v ruce zlikviduje myčka bakterie pomocí oplachu horkou vodou. A to nemluvíme o tom, že přímo ve dřezu se nachází v průměru 100 000 000 bakterií na 1 centimetr čtvereční. Některé myčky dokonce disponují přídavnou speciální funkcí, která zničí až 99,9 % choroboplodných zárodků a zajistí nejen čisté nádobí, ale i maximální hygienu při mytí.

5. Odstraní i odolné nečistoty

Oblíbené jídlo zmizí z talířů během několika minut, ale následné mytí připečených zbytků zabere spoustu času. Myčky vybavené funkcí intenzivního mytí snadno ale odstraní i velmi odolné nečistoty. Jediné, co musíte udělat, je odstranit vidličkou zbytky jídla z talířů do odpadkového koše a pak dát nádobí do myčky.

6. Můžete se naplno věnovat rodině a hostům

Při domácích oslavách a rodinných setkáních, kdy se používá hodně nádobí, umyje myčka nádobí rychleji, než kdybyste to dělali sami. A hlavně bez vaší účasti. Můžete se tak klidně věnovat návštěvě a nepříjemnou, špinavou práci nechat myčce nádobí.

Zdroj: Ivana Kukalová vlastní zkušenost + abecedazahrady

15.11.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist