50 x obývací pokoje vytvořené ve stodolách

Renovace stodol jsou dnes velmi časté a oblíbené, nabízejí totiž vzdušné prostorné bydlení. Je to skvělý nápad, změnit staré prostory na moderní dům, aniž byste museli stavět novou budovu. Bez nutnosti nové budovy nebudou náklady na nové bydlení příliš vysoké. Kromě toho, stará lidová architektura má stále své kouzlo.

Stodoly nabízejí prostor pro různé styly

Pojďme se tedy společně podívat na některé obývací pokoje, které vytvářejí společný prostor pro rodinu právě ve stodolách. Obvykle se tyto pokoje vyznačují takzvaným „open plan“ řešením, kde prostor mezi obytnou částí a vysokými stropy nabízí hlavně hodně světla a jednotlivé obyvatelné místnosti na sebe navazují, aniž by je dělily dveře a stěny. Dřevěné trámy jsou obvykle ponechány tak, jak byly v původních stodolách. Dodávají šarm a zvýrazňují styl. Styl může být různý – od rustikálního až po minimalistický.

Čím se liší obývací pokoje ve stodole od běžných interiérů

Schody jsou obvykle integrovány v interiéru. Velká okna jsou nutností, aby dodala hodně světla do rozsáhlého prostoru. V případě, že prostor je proveden v bílé barvě, vypadá interiér opravdu široký a prostorný. Krby a kamna dotvářejí hřejivý pocit a v zimě jsou doslova nutností pro možnost přitápění. Na podlaze nesmí chybět koberce, aby prostor zútulnily a zpříjemnily.

Kde hledat inspiraci

Podívejte se níže na příklady těchto zajímavě pojatých obývacích pokojů realizovaných v prostorách stodol. V jednom z předchozích článků s názvem: „Ukázky stylových ložnic ve stodole“ jsme se již věnovali půvabným ložnicím, kterým prostor stodoly dodal neobyčejné kouzlo.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, houzz.com, pinterest.com, reclaimedantiquewoods.com, calfinder.com,
miamifieldhockeycamps.com, houseofarch.com, whebbies.com, countrydesignandhome.com, poggenpohl.com, latelettings.com

16.2.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist