Páková baterie v kuchyni

Páková baterie v kuchyni – malá, nenápadná, ale nezbytná věc! Co všechno vlastně dokáže kromě toho, že z ní teče voda k tak neoblíbenému umývání nádobí? A dokázala by tuhle práci ulehčit?

125163-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Nenáročný uživatel se samozřejmě spokojí s klasickou stojánkovou baterií, kterou může oživit výběrem zajímavého designu. Na trhu jsou baterie z matného kovu, baterie nezvyklých tvarů, někdy i asymetrických.

Více druhů

Pokud se ale nespokojíme jen s tím, že z baterie vytéká voda námi zvolené teploty, přichystali pro nás výrobci takové baterie, které umějí i něco navíc. Máme-li málo místa, můžeme zvolit například baterii sklopnou.

Pomocník v podobě sprchy

Pokud chceme, není problém pořídit baterii se sprchou, a to buď s klasickou sprchou, jak ji známe z koupelny, nebo dokonce se sprchou s výsuvnou hadicí. Což připomíná koupelnu ještě více. Neslouží však k mytí členů domácnosti uprostřed kulinářského království, ale k umývání a oplachování velkých, z klasické pozice těžko dostupných hrnců.

Pozor ale na dva typy sprchových baterií. Jeden má výsuvnou pouze sprchu, druhý jak sprchu, tak klasický proud vody.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Materiál

Nejoblíbenějším materiálem je nerez, ale můžeme se setkat i se saténovou úpravou, chromem nebo barevným provedením. Kromě toho můžeme kuchyň oživit baterií, která svítí. Ne samozřejmě celá, ale většinou malý kroužek u výtoku vody z baterie. Barvu světla je někdy možné nastavit podle teploty vytékající vody.

Bezdotykový pomocní

Hitem se stávají bezdotykové baterie, které jsme doposud znali hlavně z veřejných toalet nebo z jídelen. Jejich praktičnost ovšem oceníme i doma, zvlášť máme-li špinavé ruce, nemusíme jimi baterii vůbec špinit. Bezdotyková baterie je sice něčím novým a netradičním, ale záleží vždycky jen na zvyku.

Martina Tlachová
Foto: Jelínek, Ideal standard

15.4.2008 10:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist