Luxus a romantika na střeše hotelu

Námraza, studený vítr, lezavo a sychravo – to je zima ve střední Evropě. Zkuste se však zasnít a přijměte naše pozvání do sluncem zalité jihovýchodní Asie, konkrétně do luxusního hotelu Hilton stojícího přímo na legendární Pattaya Beach v Thajsku. Uvidíte, že můžete relaxovat už při pouhém pohledu na fotografie originálně vyřešených hotelových prostor.

Samotný hotel vypadá na první pohled celkem obyčejně a zvenku nic nenasvědčuje tomu, že ve skutečnosti ve svém nitru a v nedohledné výši ukrývá vzácné perly v podobě dokonale navržené vstupní zóny v přízemí a dechberoucí střešní zahradybazénem v šestnáctém patře. Jejich autory jsou členové týmu studia zahradních architektů T.R.O.P pod vedením designéra Poka Kobkongsantiho. Studio má od roku 2007 za sebou řadu prestižních zakázek po celé Asii a  tato patří bezpochyby k těm nejpovedenějším.

Hotelový komplex Hilton Pattaya Beach se tyčí přímo nad novým nákupním a zábavním zařízením Central Festival, které je v současnosti největším svého druhu v celé jihovýchodní Asii a které nabízí nepřebernou škálu možností dokonalého vyžití během dovolené. Precizně promyšlený designérský počin lze rozdělit do tří hlavních samostatných částí: vstupní nádvoří hotelu včetně hotelové haly, sluneční terasa a mořský bazén s úžasným panorama celého zálivu a pohledem na širý oceán.

Celkový koncept vstupních prostor se nazývá „Mělká voda“, na který na nádvoří navazuje písečný a travnatý povrch tak, aby bylo dodrženo pokračování charakteru přirozené krajiny. Sluneční terasa obklopuje obří hotelovou větrací šachtu a zároveň má funkci spojovacího prvku mezi několika hotelovými patry. Mořský bazén pro změnu kopíruje nepravidelný úhel střechy nákupního centra a má tvar jednoduché křivky. Pod vodní hladinou je pak nenápadně rozdělen do několika částí: na bazén s protiproudem, zábavní bazén, vířivku a bazén pro děti. Za zmínku stojí i osazení optickými vlákny z dílny Dazzles Lightning Designers, která vytváří zajímavé světelné efekty v průběhu noci. Na hotelové střeše tak můžete strávit nezapomenutelný večer s přáteli nebo ještě lépe se svou osudovou láskou. Noční koupání při měsíčku, slaný mořský vzduch, decentní osvětlení, tlumená hudba a lahodný drink – to jsou totiž hlavní rekvizity pravého romantika.

Adéla Rezková
Foto: http://www.contemporist.com/

24.2.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist