Koupelna jako „kapesní nůž“

Britský průmyslový designér Paul Hernon přišel s jednoduchou a vynikající myšlenkou. Vytvořil koupelnu, která je přenosná, kompaktní, stačí ji napojit na vodu, elektřinu a odpad a začít používat. Je nenáročná na prostor, je pohodlná, funkční a praktický a plně recyklovatelná.

126023-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Koupelna Paula Hertona  je v pravém slova smyslu skládací a určená primárně pro městský život. Vyžaduje při plném komfortu minimální prostor pro svou instalaci a je tím pádem vhodná k použití v malometrážních bytech.  Další předností této koupelny je její materiálová skladba, respektive skutečnost, že je plně recyklovatelná a po demontáži je možné z takové koupelny vyrábět např. okenní rámy nebo třeba kliky ke dveřím.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Ekologické a ekonomické

Paul Herton svým výtvorem naplnit bezezbytku význam pojmu „průmyslový design“ Uvažoval technicky, nabídl výsledek svého estetického cítění a zároveň jednal v souladu s aktuální potřebou člověka. Jeho práce, potažmo tedy jeho koupelna tím pádem nejen dobře funguje a dobře vypadá, ale zároveň je ve svém důsledku ekonomicky i ekologicky empatická.  Svůj vynález nazval v souladu s technickým řešením   „Obratle“ , čili „Vertebrae“.

V současnosti je Vertebrae k dispozici pouze jako atypický výrobek a tím pádem je i jeho cena nepřiměřeně vysoká a pohybuje se kolem 300 000 Kč.

Red.
Foto Design odyssey

21.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist