Dvanáct proměn francouzského okna

Podívejte se, jak mohou ovlivnit výsledný dojem jednoho francouzského okna obyčejné závěsy – zvolená barva a materiál, z něhož jsou vyrobeny. A co s tím vším ještě může udělat výmalba okolní stěny. Přinášíme vám proměnu stejného okna, která je někdy na první pohled téměř nepatrná, zatímco jindy je tak výrazná, že ji opravdu nepřehlédnete. Dvanáct variací na jedno téma […]

6paraiso-voile-steel-sheer-curtains-1-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Blinds2go

Podívejte se, jak mohou ovlivnit výsledný dojem jednoho francouzského okna obyčejné závěsy – zvolená barva a materiál, z něhož jsou vyrobeny. A co s tím vším ještě může udělat výmalba okolní stěny. Přinášíme vám proměnu stejného okna, která je někdy na první pohled téměř nepatrná, zatímco jindy je tak výrazná, že ji opravdu nepřehlédnete. Dvanáct variací na jedno téma si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Průsvitné vzdušné voály

V místnosti na prvních šesti fotografiích pravděpodobně najdeme prvky skandinávského stylu. Všechny závěsy na okně působí lehkým vzdušným dojmem. Dosáhnout tohoto efektu není nic těžkého. Je třeba vybírat průsvitné látky, které mohou však být i lehce strukturované. Důležité je, aby jimi prosvítalo zvenku světlo. Velkou výhodou je, že okno díky tomu nijak výrazně nezúží. A když na výmalbu okolní stěny navíc použijete světlé tóny, získáte „světlý pokoj s velkým francouzským oknem“, přestože možná ve skutečnosti nebudou ani zdaleka patřit k těm nejsvětlejším a největším.

Jednobarevné neprůhledné závěsy

Aby závěsy stínily, je třeba zvolit silnější textilii, která nepropouští světlo.

Chcete-li, aby závěsy na okně sloužily svému původnímu účelu, tzn., aby v případě potřeby stínily místnost před sluncem nebo aby nebylo dovnitř vidět, když večer rozsvítíte, je třeba zvolit silnější textilii, která nepropouští světlo. Jak je patrné z fotografií 7 a 8, okno se tím mírně zúží, ale přesto nemusí závěs prostor příliš zatížit. Zvláště zvolíte-li světlý odstín. Dobře působí i svěží zelená.

A jak zamezit tomu, aby pokoj s bílým závěsem působil „nemocničním“ dojmem? Stačí jen stěnu okolo okna vymalovat nějakou jinou, ideálně neutrální barvou, která umožní bílým závěsům dostatečně vyniknout.

Hra s barvami a vzory

Motiv květů na závěsech promění místnost v nádherně rozkvetlou zahradu

Na posledních čtyřech fotografiích se můžete přesvědčit, jak výraznou roli může v interiéru sehrát pár metrů látky. Motiv květů na závěsech promění místnost v nádherně rozkvetlou zahradu, zatímco méně výrazná šedobílá kombinace v kombinaci s dřevěnými doplňky působí spíše uklidňujícím dojmem. Barevné proužky na závěsech na dalším obrázku dodají dětskému pokoji potřebnou hravost a na závěrečném záběru zachycujícím ložnici se přenesete přímo do růžového sadu.

Napadlo by vás, že jedno okno může mít jen díky několika metrům látky, kterou pořídíte za pár korun, tolik „tváří“?

8.1.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová
Více o tématu: oknazávěszávěsy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist