Chytře použité materiály ušetří práci při údržbě

Kuchyňský dřez a baterie jsou jedny z nejvíce používaných a zároveň nejvíce viditelných součástí kuchyně. Až 65 % prací v moderní kuchyni má souvislost se dřezem. Plochy, které u dřezu sloužily dříve jen jako odkládací, přebírají funkci místa pro zpracování surovin, přičemž se dostává se zde do popředí ergonomie i hygiena a pohodlí při úklidu.

116057-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Většinu činností, které vyžadují následný úklid pracovní plochy dnes může výhodně převzít chytře vybavený dřez. Mytí, okapávání, čištění, krájení, odkládání, to vše lze lehce zvládnout nad prostorem dřezu a jeho odkapu, díky množství integrovaných doplňků. Kuchyňský dřez by měl být proto praktický, odolný a neměnit časem příliš svůj zánovní vzhled. Ideální volbou jak si ušetřit práci s údržbou je už při sestavování plánu kuchyně s tímto počítat a volit kvalitní granitový dřez, úplně nejlépe dřez NanoGranitový v setu s baterií s masivními částmi ze skutečného granitu. Nejvíce exponované části vaší pracovní plochy tak budete mít z antibakteriálního a takřka nepoškoditelného materiálu, který se navíc velice snadno udržuje.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Dřez i baterie z masivního granitu?
NanoGranitové a granitové dřezy německého vývojáře a prvovýrobce Schock jsou už delší dobu v oboru etalon kvality originálních granitových dřezů. Hlavním cílem vývoje je dosáhnout co nejnižších nároků na denní údržbu dřezu, odolnost, tak aby dřez i baterie mohly vypadat stále jako nové. Jako jediný dodavatel kuchyňských baterií vzali za základ kvalitní a designově zajímavou baterii a její tělo a raménko v nebezpečných zónách vyrobili z vysoce odolného materiálu stejného jako je materiál dřezu oproti všem ostatním výrobcům kde je doposud shodný povrch baterií s dřezem dosahován pouze imitací,  t.j. barevným nástřikem laku připodobněného dřezu. Ojedinělá koncepce skutečně granitových baterií Schock vylučuje oloupání, potlučení nebo odření barevného lakového povrchu

 

Vylepšování technologie směřuje ke snadnější údržbě

Materiály pro granitové dřezy zaznamenávají svůj vývoj od osmdesátých let. Jejich složení výsledné užitné vlastnosti mohou velmi lišit podle výrobce. Z hlediska vlastností odolnosti a jemnosti a snadnosti údržby jsou současným vrcholem na trhu materiály Cristalite Plus a CRISTADUR – NanoGranit. Jsou přirozeně antibakteriální díky dodaným iontům stříbra v základním materiálu, jehož složení je patentované. Spočívá ve speciálně vyvážené kombinaci speciálně zaoblených 80-ti% křemenných zrn s minimem v současnosti nejlepšího možného pojiva. Bez jakékoli povrchové úpravy má hedvábně jemný povrch a tzv. nano-efektem takřka neumožňuje trvalé usazení nečistot. Od povrchu do hloubky je materiál prakticky kamenný a nezničitelný. Hlavním cílem je však dosáhnout co nejnižších nároků na denní údržbu dřezu, odolnost, tak aby dřez mohl vypadat stále jako nový. Zmíněné materiály jsou viditelně jemněji zpracovány než standardní granitové dřezy. Hlavním cílem je však dosáhnout co nejnižších nároků na denní údržbu dřezu, odolnost, tak aby dřez mohl vypadat stále jako nový.

Nejvýhodněji nakoupíte granitový dřez s baterií v takzvaném setu
Z hlediska užitných vlastností se jak je výše uvedeno rozhodně vyplatí pořídit si granitový nebo NanoGranitový dřez Schock s originální baterií se stejného materiálu. Takový nákup  v  takzvaném. setu je cenově mnohem výhodnější. Cena špičkového značkového kompletu se pak zpravidla mnoho neliší od součtu běžných cen průměrného dřezu s průměrnou, ale  kvalitní baterií. Při nákupu setu dejte také  velký pozor  na kvalitu jednotlivých součástí setu. Ne vždy  set sestavuje přímo značkový výrobce  a často se zvláště u levnějších setů byť třeba známého dřezu stává, že set obsahuje s kvalitativně  neodpovídající baterii levného dodavatele neznámé produkce. U nejlevnějších setů často dřez i baterie patří k výrobkům  vysloveně „Noname“ což vám běžný popis na internetu  neprozradí. Bezpečný výběr je zvolit set tradiční ověřené značky, kdy všechny části setu jsou  touto značkou jednoznačně označeny a jako takové i jednotlivě prodávány. Seriózní značkoví dovozci obvykle udržují kvalitativní standardy.

Budete–li už vybírat dřez, baterii nebo set, vyvarujte se vybírání jen podle ceny na eshopech. Několik, málo ušetřených stokorun Vás může velmi mrzet při jeho denním používání. Podezřele levné zboží stejně jako na materiály či napodobeniny  bez jména a složení zaplavují trhy. Jedná se zpravidla o sice laciné produkty, většinou vyrobené bez ohledu na materiálovou či kvalitativní stránku.

Další akce na dřezy : www.drezy.info/drezy

Další Informace :   www.drezy.info/granity011.pdf

 

PR – Suite,s.r.o.

17.10.2011 9:21

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist