Zvolte čistou a snadno udržovatelkou toaletu. Jak vybrat?

Při vybavování obytného interiéru a řešení bydlení je potřeba zvažovat i takové, na první pohled jasné a bezproblémové věci, jakými je toaleta. Přitom rozdíl mezi jednotlivými, např. způsoby splachování, mají ve výsledku nezanedbatelný vliv uživatelské pohodlí. Znáte ploché a hluboké splachování?

126012-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Oba dva typy, tedy hluboké a ploché, patří mezi rozšířené standardy, respektive, ploché splachování je pomalu na ústupu a do popřední se dostává druhý způsob. A jaké jsou výhody a rozdíly?

Proč hluboké splachování?

Hluboké splachování je hygieničtější, neboť ošetří většinou (dle tvaru mísy) celou vnitřní plochu mísy a nežádoucí nečistoty spláchne. Ploché splachování, respektive mísy určené pro ploché splachování, dávají větší prostor pro spočinutí exkrementů na ploše mísy a i proto se používá ve zdravotnictví z cílem usnadnit přístup ke kontrolované stolici.

Velká inspirativní fotogalerie toalet

A jeden TIP: zvolte hluboké splachování a ptejte se přitom na mísu s „uzavřeným okruhem“ tak, aby při splachování zůstala veškerá voda tam, kde má být.

Red.
Foto Duravit, Sanitec

20.11.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist