Jak zvětšit prostor pomocí obrazové tapety

Někteří z vás budou možná trávit dovolenou v exotickém ráji, ostatní na horách nebo někde na venkově. Bohužel je ale hodně těch, kteří musejí z různých důvodů zůstat doma. Poradíme vám, jak se alespoň na chvilku přenést do země svých snů, a to bez ohledu na to, zda máte dost peněz a času na cestování.

7wallsauce.comwindswept-beach-mural-from-wallsauce.com_-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Wallsauce.com

Usínejte na pláži a snídejte u Tiffanyho

Léto je za rohem. O tom svědčí nejen pohled na oblohu, ale i styl oblékání. Na ulicích stále častěji vidíte lidi v kraťasech, tričkách a letních šatech. To je neklamné znamení, že se také mílovými kroky blíží letní dovolená. A krásných míst, které by člověk chtěl navštívit, je spousta. Nejenže nemůžete procestovat všechno, ale možná vám v tom brání i povinnosti nebo nedostatek financí.

Přesvědčíme vás, že cestování není jediným řešením, jak si splnit sny. Prostě si kousek exotiky či velkoměsta pořiďte k sobě domů. Pomůžou vám v tom obrazové tapety.

Slunce, moře a pláž

Pobyt u moře ale není jen o vodě a slunci, ale i o krásné přírodě, bílém písku, modré obloze a palmách. Jenže bydlíte ve velkoměstě a z okna vidíte jen rušnou ulici plnou aut? A přitom byste tolik chtěli přenést někam do exotického ráje? Pomocí obrazové tapety tam budete během chvilky. A s minimálními náklady!

A že vám k dokonalému zážitku chybí speciality středomořské kuchyně? Tak zalistujte v kuchařce, připravte něco dobrého a pusťte si k tomu tu správnou hudbu.

Hornatá krajina, klikaté cesty a louky

Horské masivy, výhled od údolí, samota a klid. Pro někoho je to ideální atmosféra, jak se zbavit každodenního stresu. Vy ale díky zkušeným fotografům si můžete jedno takové místo s nádherným výhledem užívat každý den. Výhodou těchto scenérií navíc je, že většinou mají méně výrazné barvy než palmové ráje, takže si snadno vyberete přesně ty, které se k vám domů hodí. Teplé zemité barvy a světlé horniny umocní pocit prostoru a mohou mít dokonce pozitivní vliv na vaši psychiku. Rozhodně pozitivně ovlivní pocitovou teplotu u vás doma v horkých letních dnech.

Romantické procházky po městě a pravé anglické snídaně

Milujete třeba italské Benátky? Město na vodě, plné gondol, malebných domů, zmrzliny a pizzy. Záběry zachycující plavbu úzkými uličkami a místní, specifickou architekturu jsou ideální například do eklektického interiéru.

Pokud toužíte po velkoměstském ruchu a zbožňujete módní butiky, možná vás spíš zajímají New York nebo Londýn. Jste příznivcem pulzujících měst plných života, v nichž se nikdy nespí? Ale zatím je to pro vás pouze nesplněný sen? Snídani jako ve stylové restauraci si však při troše snahy a fantazie můžete vychutnat i ve vlastní kuchyni. Stačí si jen zajistit pěkný výhled na Central Park nebo třeba do ulic Manhattanu.

Prostě s obrazovými tapetami se můžete na chvíli přestěhovat na kterýkoli konec světa. A když vás to tam omrzí, můžete během chvilky a s minimálními náklady vyrazit zase jinam. Navíc přitom originálním způsobem ozvláštníte své vlastní bydlení.

 

17.3.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist