Zvedněte květináče ze země a postavte je na květinové stolky

Také se rádi obklopujete pokojovými rostlinami? Aby ne, je to přece skvělé, mít doma trochu přírodní zeleně. Výhodou je, že se hodí do kteréhokoli interiéru bez ohledu na barevné ladění či styl. Pořiďte svým rostlinám vhodné květináče a místo na parapet je postavte na stylové stolky.

shutterstock_1702858801-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Stojan jako žebřík

V žádném případě není nutné, aby květinový stolek byl vyloženě designovým kouskem. Klidně postačí jednoduché minimalistické pojetí, kde vynikne přirozená krása rostlin. Vhodným řešením je třeba stojan z tenkých kovových trubek nebo dřevěných latěk.

Dobře vypadají poličky uspořádané do „žebříku“. Můžete na ně postavit nejen pokojovky, ale lze z nich kombinací s různými soškami či jinými předměty vytvořit příjemné zátiší. Kovové stojany s pozinkovaným povrchem dotvoří správnou atmosféru v loftech, resp. v interiérech zařízených v industriálním stylu.

Kamenný sloup jako solitér

Zvláště do vstupních hal či zimních zahrad se hodí kamenné podstavce. Mohou být vyrobené z umělých materiálů, ale třeba i z mramoru či slonoviny. Častou inspirací pro jejich tvůrce (zvláště při ručním zpracování) jsou sloupy ve starém Řecku a Římě. Každý produkt se pak stává originálním kouskem, který povyšuje květinový stolek na umělecké dílo.

Elegantní nebo exotické?

Květinové stolky nepatří jen do obýváků z minulého století. Mají své důležité místo i v moderních interiérech. Populární jsou výrobky z plastu, které jsou k dostání v bohaté barevné škále. Cool jsou však také tepané kovové stojany, které vyniknou v rustikálních interiérech.

Slaďte stolek s květináčem

Jste-li zvyklí nic neponechávat náhodě, asi oceníte dokonalou souhru barev i materiálů. V tomto případě jde o to, že můžete květináče sladit nejen se zbytkem interiéru, ale spolu se stojanem může tvořit jednotný celek. Neznamená to však, že musí mít jen stejné provedení. Souladu dosáhnete například podobným barevným odstínem nebo nějakým sjednocujícím prvkem, jako jsou ornamenty, tvar apod.

5.1.2023 5:30 | autor: Ivana Kukalová | zdroj: IKEA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist