Zrekonstruovaná koupelna ve starém domě s prvky vintage

Na začátku proměny této koupelny bylo skromné přání třiaosmdesátileté majitelky. Toužila po sprchovém koutě, který by jí zajistil větší komfort při osobní hygieně. Nicméně díky výhře v soutěži pořádané společností RAKO má nakonec paní Emílie z Francovy Lhoty kompletně zrekonstruovanou koupelnu. A jak přiznal její vnuk Miroslav, který se o přestavbu staral, objevila se babička na tváři i nějaká ta slzička štěstí.

1-koupelna-francova-lhota-01-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: RAKO

Chtěla se zbavit vany

Na první pohled bylo patrné, že původní, padesát let stará koupelná ve starším rodinném domku má „svá nejlepší léta dávno za sebou“. Koupelnu používala seniorka, kterou s postupujícím věkem nejvíce zatěžoval obtížný vstup do hluboké vany. Stále častěji proto přemýšlela o tom, že by pro ni bylo praktičtější vybavit koupelnu sprchovým koutem. Nakonec se rozhodla pro částečnou rekonstrukci, kdy se vana nahradí sprchovým koutem.

„Když jsme viděli, v jakém stavu koupelna je, přemluvili jsme nakonec babičku ke kompletní rekonstrukci,“ popisuje anabázi vnuk, který babiččinu koupelnu nafotil a fotky poslal do soutěže zveřejněné v časopise Útulný byt. „Když jsem si pak v časopise přečetl o výhře, hned jsme jeli za babičkou. Ta asi pět minut na stránku zírala, takže jsme nevěděli, co si myslí, a potom říká, však ty jsi tu napsaný, my jsme to vyhráli? A pak měla obrovskou radost,“ dodává Miroslav.

Rozhodli se pro minimalismus

„Měli jsme jasnou vizi, aby koupelna byla světlá, protože je v ní pouze malé okno, a tedy nedostatek přirozeného světla. Navíc máme rádi jednodušší styl, žádné kudrlinky,“ prozrazuje vnuk majitelky.

Vybrali si proto rektifikované dlaždice imitující kámen Sandstone Plus. Na stěnách je použitý oblíbený formát 30 x 60 cm ve světle šedém odstínu. Aby obložená plocha nepůsobila příliš fádně, zvolili pro její ozvláštnění po celém obvodu tmavší šedý pruh obkládaček z téže série. Dlažba se stejné řady Sandstone Plus velikosti 30 x 60 cm v elegantním šedém odstínu pokrývá podlahu.

Do malé koupelny se vešly skříňky na ručníky i pračka

V nové koupelně se našlo místo také pro pračku, přibyly sem nové skříňky pod umyvadlo a velké obdélníkové zrcadlo s oblými rohy.

Zajímavým prvkem je pak bílá stolička s patinou, která dodává spolu se skříňkou pod umyvadlem doplněné rustikálními úchytkami nevelkému prostoru nádech nostalgické romantiky.

Nejdůležitějším prvkem je však samozřejmě sprchový kout. Jeho komfort ještě zvyšuje pohodlné sedátko, takže je majitelka s výsledkem naprosto spokojená.

Tím spíše, že výhra v soutěži stačila na obklady i stavební chemii Rako System, penetrace, hydroizolace, silikony i spárovací hmoty. Komfort kdysi studené a vlhké koupelny o třídu výše posunulo kromě obkladů i podlahové vytápění.

16.7.2018 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist