Zrcadla v interiérovém designu

Stejně jako okna, také zrcadla dodávají místnostem světlo, zvětšují prostor, dodávají mu na hloubce. Nebojte se instalovat zrcadla také tam, kam by vás dosud ani nenapadlo. Dejte zrcadlům příležitost a nechte je rozehrát pozoruhodné efekty.

„Baby nebude sedět v koutě.“ Přesně touhle větou se zapsal do srdcí romantiček herec Patrick Swazye ve filmu Hříšný tanec. Je na čase zvolat, že ani zrcadla si nezaslouží být pověšena v koutě. Mají toho totiž hodně co nabídnout. Na to, čeho se držet při výběru i instalaci, jsme se zeptali designovém butiku Frame-it.cz. Podle odborníků, kteří se rámování a instalaci zrcadel věnují dlouhodobě, jde o poměrně sofistikovanou záležitost. A hned pro vás připravili body, které je třeba při správném umístění dodržet, abyste snadno docílila výsledného wow efektu.

Zrcadlo jako ústřední bod

Díky struktuře materiálu se jím stane poměrně snadno. Vyberte si velké zrcadlo s robustním rámem do tmavé, úzké místnosti, odlehčete ostatní dekorace a máte hotovo.

shutterstock_161637383.jpg

Zdroj: archiv redakce

Zvětšete prostor

Designéři k tomuto účelu používají zrcadla odjakživa, tak proč byste se jejich vědomostmi neměla inspirovat právě vy? Navíc: Zrcadlo prostor nejen zvětšuje, ale také rozjasňuje a dodává další zdroj světla.

shutterstock_245906191.jpg

Zdroj: archiv redakce

Vydejte prohlášení

Ano, zrcadlo ve velikosti XXL dodá vašemu prostoru punc luxusu i dynamiky. Dramatický efekt navíc zajistí, že o vás všichni budou vědět, že se orientujete v interiérovém designu.

Otevřete galerii

Budete překvapená, ale zrcadla opravdu slouží, jako umělecký předmět. Stačí nekupovat ta nejlevnější, ale dát si záležet při výběru velikosti i rámu, nebojte se kombinovat různé velikosti a vytvořte si vlastní zrcadlový sál.

shutterstock_280035767.jpg

Zdroj: archiv redakce

Dekorujte

Jakýkoliv prostor si to totiž zaslouží. Zrcadla umí nejen odrážet světlo, ale také zrcadlí umělecké předměty. Proto hlídejte, co se ve vašem zrcadle zobrazuje. Měly by to být jen krásné předměty.

Otevřete prosím

V současnosti jsou zrcadla vnímána jako funkční záležitost. Je možno umístit je kdekoliv, designéři upozorňují na to, že i předsíň si zaslouží velké zrcadlo. Získá tak více světla, pokud jej obklopíte svíčkami či květinami, získá celý prostor na vizuálním pohodlí.

shutterstock_200711843.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

Pohled do zeleně

Chcete venkov přenést do bytu? Je to jednoduché. Před velké zrcadlo rozmístěte pokojové rostliny, případně stačí, když zrcadlo umístíte před okno do zahrady. Kouzlo imaginace bude dokonalé.

shutterstock_326492414.jpg

Zdroj: archiv redakce

Chcete romantiku?

Nebraňte se jí a vpusťte zrcadla do ložnice. Získáte tak nejen místo, kde si můžete překontrolovat svůj vzhled, ale také prostředek, jak v intimní místnosti zvýšit sexuální náboj.

shutterstock_316601771.jpg

Zdroj: archiv redakce


Vše co potřebujete opravdu vědět o zrcadlech, najdete na www.frame-it.cz.

Komerční prezentace

8.4.2016 12:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist