Zrcadla a zrcadlové stěny

Zrcadla a světlo, které se v nich odráží, přináší do každého prostoru hloubku. Zrcadla oceníme zejména v tmavých místech každého bytu. Jsou k dostání v nejrůznějších tvarech, podobách a dokážou vytvořit i velmi zajímavá zákoutí a rovněž posloužit jako dekorace v interiéru. Pojďme se tedy společně podívat, jak nás mohou zrcadla a zrcadlové stěny inspirovat.

Zrcadla jsou báječnou možností, jak přinést více světla do prostoru a zvláště, do chodby, kde bývá denního světla minimum. Zrcadla jsou však také sama o sobě dekoračními předměty. S jejich pomocí se dají vytvářet v interiérech zajímavá zákoutí a někteří z nich mají doma celé sbírky. Díky zrcadlům se nám zdá, že některé malé prostory našeho bytu jsou jakoby větší. Zrcadla jsou zkrátka a dobře čarovná.

Pořídit si můžete samozřejmě zcela nový kus v obchodě podle vašeho individuálního výběru, je možné nechat si vyrobit zrcadlo na zakázku, ale také si lze nejrůznější typy zrcadel opatřit například ve starožitnostech, na bleších trzích anebo můžete mít štěstí a nějaký pěkný kousek objevíte třeba na půdě babiččina domu. K dostání jsou zrcadla nejrůznějších tvarů, rámů i obrub, dají se různými způsoby kombinovat anebo se ze zrcadlových ploch mohou vyrobit celé zrcadlové stěny

Velká inspirativní fotogalerie zrcadel

Pokud na žádném z výše zmiňovaných míst nenaleznete takové zrcadlo, po kterém vaše srdce touží, objednejte se třeba u bytového designéra. Ten vám poradí možná lépe, než jak jste si své původní zrcadlo vysnili vy sami.

Vybírejte však nejen vhodné zrcadlo, ale i vhodné místo. Ideální je, pokud může zrcadlo reflektovat některé z půvabných míst ve vašem bytě a vytvořit tak jeho odraz v interiéru. Ze zrcadel na zdi lze poskládat také zajímavou dekoraci. Zvolíte-li zrcadlo ve starobylém rámu, který bude mít patinovaný vzhled, můžete jím podpořit vzhled vintage stylu vašeho bytu. Skvělý je nápad, kdy podobným vzhledem na jiném nábytkovém kusu podpoříte styl, ve kterém je i zrcadlo. Zkombinujte tak například stejně vyladěný koupelnový stolek se zrcadlem.

Zrcadlům jsme se již věnovali v našich článcích s názvem: „Co umí moderní zrcadlo v koupelně“ a „Zrcadla v interiéru – nové trendy“.   

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: wisteria.com, dwelement.com, furniture.trendzona.com, digsdigs.com, tbook.com, ideashomedesign.net, mybuildingdesignz.com, hit-decor.net, sampleboard.com, designwagen.com, peasandcrayons.com, trendir.com, motiqonline.com, e-feminin.ro, decorfeed.com, adamcarolla.com, marcianassrallah.com.br, zimbio.com, nonakedwindows.com, obravip.com, artsignsinteriors.com, bizkadinlar.com, top-interior-design.net, homedesigning.com, divasndesign.com, mydecorative.com, timpul.md, lushome.com, interiorholic.com,blog.oanasinga.com, interiorgallerydesign.com

5.2.2014 12:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist