Zpříjemněte svým dětem návrat zpátky do školy. Pozvěte domů lamy a jednorožce

Ptáte se, jak byste to měli udělat? Jak se dá snadno, rychle a pokud možno i levně vyzdobit dětský pokoj? Co by to mělo být, aby to bylo originální a děti se mohly blýsknout před kamarády? Zkuste se inspirovat ve zvířecí říši snů a pohádek. Tím ovšem nemyslíme ty od Boženy Němcové. Musíte jít s dobou a vyzkoušet něco moderního. Co třeba tapety, lampy a dekorace s motivy duhových jednorožců nebo nadýchaných lam? Uvidíte, že budete mít u svých ratolestí s tímto dekorem úspěch.

7f176633238_182290142_210634822__kidsroom_print-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Pixers

Inspirujte se na sociálních sítích

Když si zadáte na Pinterestu nebo a Instagramu heslo dětské motivy, budete asi výsledky hledání dost překvapení. Mezi nejfrekventovanější se jednoznačně řadí lamy a jednorožci. Podle designérů dětských pokojů je to prý trend, který trvá už několik sezon. A nejsou oblíbenou dekorací pouze v interiérech, ale zdobí i dětské oblečení a doplňky, jako jsou školní penály, sešity, tašky a batohy apod.

Tito roztomilí tvorové symbolizují kouzelný a bezstarostný svět, a proto není divu, že jejich přítomnost nadchne nejen batolata a předškoláky, ale také školáky a romanticky založené teenagery.

Možná mají kouzelnou moc

Asi leckdo předpokládá, že lamy i jednorožci skutečně existují a patří do jedné zvířecí říše, mezi býložravé savce. Ale to vůbec pro děti důležité? Myslíte, že potřebují vědět, kde přesně je rozdíl mezi představou a skutečností? Možná, že ani ne. Milují přece tajemství.

A proč zrovna lamy a jednorožci? Co vlastně mají společného? Přece pohádkově krásné vzezření a úžasnou auru. Proto velbloud bez hrbu a bílý kůň s jedním rohem snadno dokážou vašim dětem vykouzlit úsměv na tváři. A ten provází pozitivní energie, která umožní dětem rozvíjet fantazii.

Pro malé děti duhové, pro teenagery se třpytkami

Na internetu kolují různé fámy. Asi to znáte sami. Ale na tvrzení, že lamy a jednorožci mají léčebné vlastnosti, možná něco bude. Až je pořídíte do pokoje svým dětem, pozorujte jejich reakci. Evidentně se jim ve společnosti těchto tvorů zlepší nálada o několik stovek procent, budou spokojenější a soustředěnější.

Mladší děti potěší tapety, samolepky nebo obrázky dekorace spíše s nádherným bílým jednorožcem s duchovou hřívou nebo malou, bezbrannou lamou, kterou každý touží obejmout.

Chcete-li zabránit tomu, aby interiér vypadal příliš kýčovitě, upřednostněte abstraktnější zobrazení, které svou neurčitostí zároveň podpoří dětskou fantazii.

Pro starší děti se hodí různé moderní, černobílé plakáty, nebo naopak obrázky doplněné třpytkami. To samé platí i o školních pomůckách, jako jsou desky, pravítka, sešity, bloky, propisky apod. Nikde však tyto motivy nesmějí působit příliš infantilně a dětsky.

A pokud vaše děti zatouží po opravdovém fantazy světě? V tom případě to zachrání stolní lampičky například ve tvaru hlavy jednorožce.

Udělejte si čas a vybírejte tyto doplňky společně se svým potomkem. Možná si je zamiluje nejen vaše dítě, ale i vy.

18.9.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist