Znáte Pantonku?

Celebrity se většinou objevují ve světě showbusinessu, ale své hvězdy má i interiérový design. Některé kusy nábytku jsou totiž stejně tak slavné, jako představitelé filmových rolí, ovšem jen s tím rozdílem, že o těch hereckých hvězdách se píše takřka všude, zatím co např. slavnou Panton Chair najdete jen ve vybraných periodicích, magazínech a tiskovinách.

126776-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Dánský designér Verner Panton dokončil návrh této slavné žídle v roce 1959 a od roku 1967 se „Pantonka“ vyrábí s obrovským úspěchem v podstatě nepřetržitě až do dnes. Jedním z posledních významných výrobců je neméně slavná společnost VITRA. Klíčem k úspěchu Pantonky je opět jednoduchost a neokázalá elegance. Pantonku nic nezdobí, nejsou na ní žádné další detaily, ornamenty a je ve svém tvaru a proporcích vlastně velmi prostá.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Židle je vyrobená z jednoho kusu plastu. Samotný esovitý tvar je jednak estetickým momentem a současně umožňuje pohodlné a stabilní sezení. Pantokna může působit jako nábytek, který je primárně určen jen pro moderní interiéry, ale opak je pravdou. Její vzhled a proporce jí umožňují stát se součástí i tradičně řešených bytových či nebytových prostorů, ve kterých se logicky stane přirozenou dominantou, jež na sebe bude strhávat pozornost.

A kde Pantonku koupit?

Pokud vád Verner Panton svou slavnou židlí zaujal, tak máte několik možností, jak si tento kus nábytku pořídit a věřte, že jde-li vám o to vlastnit něco moderního, prověřeného, efektního a zároveň praktického, pak Pantonka je jedním z těch správných řešení. V Česku je nejlépe obrátit se přímo na obchodní zástupce společnosti VITRA, kterými jsou např. Konsepti (Praha 7), Designpropaganda s.r.o. v Poděbradech nebo Vincent interiér v Brně. Ceny se budou pohybovat od 6 000Kč vč. DPH, což je velmi, velmi příjemná cena ze takovou „celebritu“.

Další hvězy nábytkového designu zde.

Red.
Foto: Vitra

25.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist