Znáte indukční varné desky?

První patenty se objevily již před více než sto lety, místo v našich kuchyních si ale našly indukční varné desky teprve před nedávnem. Jejich oblíbenost však neustále roste a není se čemu divit – jsou výkonné, snadno se udržují a jejich provoz je ekonomický. Poslední novinky také naznačují, že nově bude vaření na indukci ještě svobodnější.

Zatímco běžné indukční desky jsou děleny do varných zón, nejnovější desky jsou jednou velkou indukční plochou a nemusíte tak již pokládat nádobí na předem určené místo. Jednoduše stačí hrnec položit kamkoli na desku, kde inteligentní povrch automaticky rozpozná jeho přítomnost, velikost a tvar a zobrazí tyto informace spolu s ovládáním teploty na dotykovém displeji. Pokud hrnec přesunete na jiné místo, deska automaticky určí novou polohu a vaření bude znovu pokračovat se stejnou teplotou a nastavením. Je tak možné nádobí po desce libovolně posunovat a přizpůsobovat jejich polohu aktuálním požadavkům a potřebám. Zároveň deska zůstává bezpečně studená, protože zahříváno je pouze dno nádoby.

Tyto nové vlastnosti jsou umožněny díky nové inovativní technologii, která využívá místo velkých cívek pod každou varnou plochou husté sítě cívek drobných. Poté co deska rozpozná tvar, aktivuje jen cívky přímo pod nádobou a spojí je v jednu varnou plochu téměř libovolného tvaru.

Velká fotogalerie domácích spotřebičů

I když s tímto typem varné desky experimentuje většina velkých výrobců kuchyňské techniky, jako první ji na trh uvedl před více než rokem pod názvem CX 480 (cena kolem 100 tis. korun) německý výrobce luxusních spotřebičů Gaggenau. V letošním roce na milánském veletrhu EuroCucina byl představen i model firmy Siemens pod nicneříkajícím názvem EH875KU11E (za necelých 90 tis. korun). I když je vzhledem k vysoké ceně tato technologie v současnosti spíše výsadou high-tech nadšenců, je téměř jisté, že časem se stane součástí běžné nabídky.

Dalši informace o varných deskách v kuchyni najdete v článku Vybíráme varnou desku

Text: Ondřej Kyjánek
Zdroje: gaggenau.com, siemens.com, cisionwire.com

 

14.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist