Znáte hity pro moderní dětský pokojík?

Dětský pokoj se v poslední době výrazně změnil. Implementujeme do něj filosofii tzv. připraveného prostředí, která je jedním z pilířů Montessori pedagogiky. Mění se nábytek, kdy se funkční prvky proměňují na ty, jež umožňují hru. Jiný přístup máme i k barvám.

perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: PNM International s.r.o.

Trendy barvy v dětském pokoji

Kdysi dětské pokojíky řvaly barvami. Mnohdy tmavými. Od toho se již upustilo. Praktickým hitem je bílá, která se ale dále kombinuje, obvykle však velice decentně. Největšího kontrastu dosahujeme při módních kombinacích s černou barvou, případně s decentně používanou červenou. Tato kombinace, zejména černobílá, vychází z poznání, že novorozenci nejdříve rozlišují především silné černobílé kontrasty a obklopit je těmito dvěma barvami jim nabízí silné podněty hned na začátku jejich vývoje.

Bílá bývá dnes kombinována rovněž s další pastelovou barvou. Obvykle s jednou. Velice oblíbená je šedá, pastelová růžová či pastelová modrá. I když naštěstí se již od striktního přiřazování barviček podle pohlaví (růžová pro holčičku a modrá pro kluka) upouští.

Pastelové barvy v dětském pokoji působí příjemně na psychiku, neodvádějí pozornost od detailů a nepůsobí rušivě s pestrobarevnými hračkami, kterým se nejspíš vyhnout nedokážeme. Postupně, s vyšším věkem našeho potomka, již dáváme i na vkus dítěte a dětský pokojík se obvykle více probarví.

Nábytek, který baví

Dětský nábytek se dnes nedělí na ten funkční a pro hru. Tyto dvě funkce dětského nábytku se zcela prolínají. Typickým příkladem je dětská domečková postel. Ještě dál jdou různé dětské hrací postele, které připomínají spíše hřiště. Oblíbené jsou i postele s různými hrdiny, třeba z Disney pohádek. Tyto nádherné kousky podporují v dětech fantasii, rozšiřují možnosti pro hru, a současně též zkvalitňují spánek. Do takové postele se těší každé dítě.

11.6.2020 10:59 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist