Změňte své bydlení snadno

Je to vlastně velmi prosté a jednoduché. Prvním krokem je zjistit, co se vám vlastně líbí. Představte si obchod nebo galerii, která by vypadala jako deset různých bytů, rodinných domů a jiných obydlí a vy byste si prostě procházeli jednu vilu za druhou, otevírali byste dveře velkých a malých bytů a pak byste objevili interiér, který vám vyhovuje. Tam byste se zastavili a řekli: „takhle by to mělo vypadat“. Pokud vás taková představa láká, čtěte dál.

127857-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Chodit na návštěvy a zjišťovat, zdali chceme bydlet právě tak, jako náš soused, kamarád či kolega, je zajímavé a člověk si své potenciální bydlení doslova osahá a prožije ho na vlastní kůži. Počet takových návštěv je ale omezený, stejně jako omezený počet kolegů a přátel.

TIP: přijměte pozvání do výjimečného bytu v Paříži, kam byste se pravděpodobně asi jinak nedostali. Změňte své bydlení snadno třeba tímto způsobem. Stačí si uvědomit, čím a jak je atmosféra bytu vytvořena. Naši redaktoři se pokusili popsat, jak toho dosáhnout.

Pokud vás ale láká spíše venkovské bydlení a pokud na druhou stranu stejně tak toužíte po komfortu, pak se pojďte podívat na jednu usedlost v Irsku, kde se podařilo skloubit poezii venkovského života s moderním způsobem bydlení, jenž klade důraz na pohodlí a komfort městského typu. Změňte své bydlení. Není to nic těžkého.

TIP: dívejte se přitom, jak je interiér provedený a že velmi často uplatňuje pravidlo, které mluví o tom, že „méně bývá více“. A nebojte se přitom zpochybnit některá klišé a pověry panující např. o používání růžové barvy. Právě růžovou barvu použil pro návrh interiéru své vily nedávno zesnulý architekt Jan Kaplický. Na návštěvu může jít pomocí článku Vila Jan Kaplický

TIP: stačí vědět, co vás láká a co přitahuje. Když nevíte, zalistujte stránkami časopisů. Někdy je to opravdu jen a pouze hra barev, kontrastů a materiálů. Protiklady se přitahují. To je známá věc a platí to i o barvách i tvarech. Studené barvy se krásně doplňují s teplými, hrubé materiály vytvářejí efektní kombinaci s materiály jemnými.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Nemusíte přitom zoufat, že navštívené domy a byty jsou větší, než ty vaše a že to je ten důvod, proč nikdy nemůžete bydlet tak, jak byste si představovali. Bydlení může být velmi komfortní i  v 80.metrech čtverečních .

Změňte své bydlení a pro inspiraci si můžete prohlédnout některé slavné vily slavných architektů. Zkuste např. článek Návštěva ve slavné vile slavného architekta  nebo Vila Jan Kaplický

Red.
Foto contemporist.com

30.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist