Zloději již nechodí dveřmi! Chraňte Vaše okna!

V nedávné době přišel jeden německý měsíčník s velmi zajímavým a pro mnohé překvapivým zjištěním. Na základě analýzy dat poskytnutých policií provedli u našich západních sousedů výzkum případů vloupání do soukromých objektů s ohledem na zabezpečení oken a balkónových dveří.

127328-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Předně se redaktoři zabývali základními statistickými faktory jako je roční doba, čas vloupání a místo průniku do příslušného objektu. Následně posuzovali zajištění těchto objektů, zejména jejich okenních prostor.

Výsledky jsou více než zajímavé!

U rodinných domů došlo k samotné loupeži vstupem přes okna či balkónové dveře v téměř 83% případů, zatímco pouze cca 12% vloupání bylo spácháno přes vchodové dveře. Zbývající případy se týkaly sklepních prostor apod.

U více podlažních domů pak byla situace následující: 64% okna či balkónové dveře v patře, 36% vchodové dveře.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Většina lidí investuje v dnešní době nemalé prostředky na zajištění vchodových dveří, avšak málokdo již myslí na zajištění svých oken. Je však jasně patrné, že právě zde bychom se měli všichni zamyslet, jak lépe ochránit svůj majetek před případnými nezvanými hosty.

Převládá podvečer v zimních měsících

V analýze se redaktoři dále zabývali, kdy bývají loupeže nejčastěji páchány. Jak je vidět z grafů, dominantní jsou zejména zimní měsíce, kdy se stmívá dříve a právě podvečerní čas.

hodina%20vloupani.jpg

Zdroj: archiv redakce

mesice%20vloupani.jpg

Zdroj: archiv redakce

Převládá-li večerní čas zejména v zimních měsících, můžeme se domnívat, že je případným zlodějům jasně patrné, zda se v obydlí někdo nachází či nikoliv. V domě se přece nesvítí a není tam žádný pohyb.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

Předokenní rolety výrazně pomohou!

Vezmeme-li v potaz výše uvedené údaje je jasně patrná potřeba ochrany nejen vchodových dveří, ale také okenních prostor. Naši západní sousedé jsou v tomto ohledu přece jen o pár kroků dále a jak je patrné z následujícího grafu, celé jejich snažení přináší své ovoce.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerie

Úspěšnost vloupání v roce 2008 oproti roku 1993 výrazně klesla a případy, kdy bylo vloupání provedeno do objektu se zajištěnými dveřmi i okny jsou naprostou výjimkou.

Instalací předokenních hliníkových rolet zajistíme nejen fyzickou ochranu okenních prostor proti případnému vniknutí, ale současně znemožníme zlodějům jakýkoliv přehled o dění uvnitř obydlí. Ve večerním čase rolety jednoduše spustíme a zamezíme pohledům do našeho domu zvenku.

foto%20rolety.jpg

Zdroj: archiv redakce

Automatizace – v klidu odjeďte na dovolenou

Velkým hitem poslední doby je instalace automatických rolet s elektrickým pohonem a jejich napojení na centrální systém, hodiny či sluneční a větrná čidla.

Bez problémů si naprogramujete doby automatického vytažení a spuštění roletových systémů, takže nikdo nemá ani tušení, že jste odjeli na dovolenou a dům je prázdný.
Stejně tak účinné je nastavení automatického vytažení a spuštění na základě intenzity slunečních paprsků či povětrnostních podmínek.

Vezmeme-li v potaz vše výše uvedené a tepelnou úsporu, kterou sebou instalace předokenních rolet jednoznačně přináší, není žádných pochyb o návratnosti této investice.

Na závěr graf procenta úspěšnosti loupeží.

Více informací získáte na internetových stránkách www.minirol.cz
AUTOR:   Ing. Jan Smolík, Building Plastics ČR
ZDROJ: Obrázky a statistické údaje převzaty z časopisu R+T 11/2009

 

12.1.2010 12:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist