Zkuste třeba volně stojící umyvadlo

Vytvořit si koupelnu ve vlastním osobitém stylu, je pro někoho zbytečná manýra, vždyť koupelna musí být v prvé řadě praktická, ale stejně tak je zde mnoho uživatelů, pro které je individuální řešení koupelny jednoduše samozřejmostí. Pokud patříte právě do této druhé skupiny, tak je inspirace volně stojícím umyvadlem akorát pro vás.

Praktické aspekty používání volně stojícího umyvadla je jistě možné ponechat stranou. V případě takového zařizovacího předmětu jde pochopitelně v prvé i druhé řadě o estetický dojem a to, zdali pak dobře a spolehlivě funguje, se v této kategorii produktů neproblematizuje a je to chápáno jako naprostá samozřejmost.

Přeci jen ale stojí za to uvědomit si několik skutečností.

1. volně stojící umyvadlo potřebuje prostor, jinak nevynikne a bude vypadat poněkud nemístně. Do koupelny o půdorysu cca 1×2 metry nepatří.

2. ve většině případů je potřeba k takovému umyvadlu vést vodu podlahou a vodovodní vedení potřebuje alespoň minimální spád a nebo malé čerpadlo. Vaše koupelnová podlaha se bude muset o pár centimetrů zvednou (hrubým odhadem cca 3-7cm)

Je tedy velmi vhodné uvažovat podobné řešení v případě, kdy se koupelna buďto celá rekonstruuje a nebo kdy se buduje zcela nová.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie umyvadel

3.zkuste volit spíše nadčasový design, který se vám neokouká. Je to přeci jen poměrně výrazné řešení koupelny, které vám může začít vadit. Proto je určitě dobré být si jistý zvoleným designem a celkovým řešením.

Jinými slovy: nechte si poradit. Podobné produkty se logicky prodávají ve výběrových obchodech, respektive koupelnových studií, kde se dá s úspěchem očekávat přítomnost architekta, designéra a nebo alespoň nějak v této věci poučeného personálu.

Red.
Foto Antonio Lupi

25.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist