Zkuste rohovou sedačku podruhé

Rohová sedačka může být účelnou a zároveň velmi efektní dominantou obývacího pokoje. A obývací pokoj je v prvé řadě o relaxaci a komunikaci, což jinými slovy znamená, že byste měli mít možnost efektivně a příjemně odpočívat, hovořit spolu atp.. Bez kvalitní a také dobře umístěné sedací soupravy to ale půjde těžko. A jak „správně“ sedět?

126225-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

První článek na téma rohové sedačky najdete ZDE, nicméně, pod pojmem „správně“ sedět se v tuhle chvíli nemíní správné, čili zdravé či pro-zdravotní sezení ve smyslu fyzického zdraví a pevného, zdravého držení těla. Správné sezení znamená také správně orientované sezení. Extrémní případ špatně směrované sedací soupravy se souprava namířená proti tmavé zdi. A příkladem klasického umístění sedačky je pak její umístění ke stěně pokoje a směrování proti televizní obrazovce. Je to logické ale nezapomínáte přitom na něco podstatného?

Velká fotogalerie sedacích souprav

Komunikace mezi lidmi

Obývací pokoj jistě není synonymní označení pro televizní nebo multimediální místnost. Obývací pokoj je také o setkávání lidí, o komunikaci mezi nimi, o rozhovoru a očním kontaktu. Pokud by tomu tak nebylo, mohli bychom se sociálně realizovat pomocí telefonu, kde dotyčného slyšíme a zprostředkovaně třeba i pomocí videotelefonu také vidíme. Ale sociální realizace není jen o vizuálním a auditivním vjemu. Je také o kontaktu fyzickém, kdy spolu lidé hovoří a vidí si navzájem do tváře a do očí.

TIP: zkuste orientovat sedačku tak, aby kromě TV obrazovky bylo možné také přímo hledět do tváře další osoby, která s vámi obývací pokoj sdílí. Rohová sedačka vás k tomu svým způsobem tak trochu „donutí“, neboť pokud nebudete sedět jen na její jedné části a tedy vedle sebe, pak budete sice nepřímo, pod úhlem 45 °, sedět také proti sobě, tváří tvář. Zkuste spolu v pokoji hovořit dívat se přitom na sebe.

Red.
Foto: Ranny Architects, Poliform

21.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist