Zkuste modro-bílý obývací pokoj

Dokonalá rovnováha mezi bílou a modrou a dalšími odstíny modré je skvělá volba pro vytvoření téměř neskutečného designu obývacího pokoje. Jistě sami uznáte, že je to tak, jakmile nahlédnete do fotogalerie u článku a prohlédnete si vybrané obývací pokoje.

122804-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Neposkvrněné bílé stěny kontrastující příjemným způsobem s modrým závěsem a pohovkou usazenou na dřevěné podlaze, to je jedna z možností, které se nabízí. Ovšem i podlaha může být modrá, přesto, že to není obvyklé, je třeba uznat, že taková kompozice pokoje je velmi zajímavá.

Při použití modré a bílé barvy a jejich vzájemných kombinaci, jistě pocítíte příjemné relaxační a uklidňující účinky ve svém obývacím pokoji. Tento druh barevné kombinace vždy uplatňujte s ohledem na další nábytkové a dekorační prvky v místnosti, jako jsou židle, stoly, nábytek, fotorámečky visící na stěnách, atd. Barevné schéma bílé a modré je sice primární, nicméně aby působily tyto barvy živěji, je nezbytné, aby byly doplněny vhodnými odstíny z barevné palety. I nepřímé osvětlení místnosti nasměrované kupříkladu na strop s nažloutlým světlem zvyšuje chladný nebo naopak hřejivý dojem z pokoje.

Při zařizování obývacího pokoje dávejte pozor na místo, kde budete muset umístit pohovku. Například, ve tvaru písmene L jsou pohovky momentálně nejmódnější.  Bílá pohovka ladí dobře s dvojitým stolkem umístěným na obou koncích pohovky. Takovéto rozmístění dává obývacímu pokoji útulnější vzhled.

Výše uvedené příklady a jistě i další zobrazené ve fotogalerii jsou dobrými nápady, zahrnujícími bílo-modré barevné odstíny. Myslete na modro-bílé provedení vašeho obývacího pokoje jako na nápady designového provedení interiéru a nechejte se inspirovat.

Nicméně azurové tóny velmi dobře fungují v obytných prostorech. Nepoužívejte chladné modré barevné tóny pro váš obývací pokoj, pokud uvažujete o vymalování. Jemnější variantou využití modré barvy v domácím obytném prostoru je vymalovat jen jednu stěnu jako akcent a pak jako echo tento odstín použít při výběru čalouněného nábytku. Obývací pokoj můžete ozvláštnit i dobře zvolenou tapetou. Pokud váš nábytek má modré a bílé geometrické prvky, i to může být dobrý nápad, který bude korespondovat se zvolenou tapetou.

Neznamená to však, že všechen váš nábytek musí být modrý. Můžete získat doplňující modrý vzhled tím, že přidáte modré povlaky na polštáře. Pokud jsou stěny vašeho obývacího pokoje rozděleny například podle nosníků či trámů, můžete modrou barvu zvolit jen na malou část zdi a zvýraznit tím tak krásu samotné modré barvy.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, houzz.com, trendir.com, shelterness.com

3.7.2014 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist