Zkuste křeslo nebo pohovku do ložnice

Možná to někomu připadá zvláštní, ale nabádání k umístění sedacího nábytku do ložnice není žádná modernistický rozmar. Sedací nábytek je tradiční součástí ložnice a má to i své opodstatnění. Odpočívejte v klidu, klidným rozhovorem nebo třeba četbou knihy a pak se už jen položíte na lužko a zavřete oči.

126262-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Sedací nábytek v ložnici je svým způsobem jakou si první úrovní, či chcete li „levelem“ odpočívání. Sedět v křesle můžete i v obývacím pokoji, ale ten je přeci jen místností komunikační, denní a plnou podmětů, které poutají vaší pozornost. Ložnice je oproti tomu místností klidnou, kde uvolnění např. v sedací soupravě bude příjemným předstupněm k hlubokému spánku.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Nejlépe hluboké sezení

Sedací nábytek nabízející vzpřímené sezení tak, jak např. pracovní židle, drží sedící v bdělém stavu a je to přirozené, neboť zkrátka nejsou určené pro odpočinek a jejích místo je např. u psacího stolu. Do ložnice tedy bude lepší sezení s věším sklonem sedáku i opěráku tak, aby člověk odevzdal péči o své tělo sedacímu nábytku a věnoval se už jen příjemným věcem.

TIP: zkuste třeba chaiselongue

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie

Red.
Foto: Nuevalinea

Křesla: inspirativní fotogalerie

30.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist