Zkuste jedno malé velké kuchyňské kouzlo

Místo v kuchyni – toho není nikdy dost. Pokud uvažujete, že úložný prostor zvětšíte pomocí ostrůvku, ale máte strach, že tak „zabijete“ zbytečně moc volného prostoru a kuchyň znepřehledníte a překombinujete, nevěšte hlavu, existuje řešení. Jmenuje se multifunkční sloup a momentálně zažívá svůj boom.

125196-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Nejenže je vhodným a praktickým pomocníkem, na kterého můžeme navěšet nepřeberné množství poliček všech barev a tvarů a na ně poskládat nezbytnosti, které se už jinam nevešly, ale také láká svojí netradiční vizáží a s kombinací vhodného ukotvení nebo osvětlení může kuchyňský prostor zatraktivnit nečekaným způsobem.

Jak sloup ukotvit?

Existuje několik možností ukotvení, záleží jen na nás a na prostoru, který máme k dispozici, jakou z variant si vybereme.

Máme-li prostor, využijme jej

Pokud naše kuchyň oplývá dostatkem volného prostoru, není problém sáhnout po samostatně stojícím sloupu, který je ukotven od podlahy a od stropu. Podobná varianta počítá s ukotvením od podlahy a stěny, záleží na umístění sloupu, někdy vypadá boční ukotvení lépe, někdy naopak na atraktivnosti doplňku přidá ukotvení shora.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Ukotvení od barového pultu

Další možností je ukotvení od barového pultu, a to v případě, kdy sloup z pultu vychází nebo jím prochází.

Za kolik?

Ceny sloupů se odvíjí podle zvolené výšky, materiálu, mnohokrát se však vyšplhá k deseti tisícům, a to v ní ani mnohdy není započítáno osvětlení, které dělá ze sloupu opravdu atraktivní a dominantní prvek kuchyně.

Osvětlit můžeme i jednotlivé poličky. Zvlášť dobře vypadají osvětlené poličky z matného skla, na kterých stojí několik kuchyňských kousků, které házejí zajímavé stíny. Není výjimkou použít na osvětlení různobarevné diody.

Martina Tlachová
Foto: kuchyňské studio Anavi, kuchyně a vestavěné skříně Ladislav Čvančar

22.4.2008 2:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist