Zkuste elegantní ČERNOU KOUPELNU

Černá barva bývá vnímána různě. V případě oblečení je barvou elegantní, smyslnou, ale v obytném interiéru ji lidé mnoho nepoužívají a bojí se, že bude vypadat „morbidně“. Pokud tedy někomu řeknete, že máte koupelnu obloženou černými keramickými kachličkami, pak si možná vysloužíte nejen nechápající pohled. Ale bude oprávněný?

Většina tzv. nestandardních řešení bývá doprovázena lehkými obavami typu „jak to dopadne“. Lidé se instinktivně rozhodují v souladu s ostatními a cítí se tak v relativním bezpečí. Najednou  se ale objeví jedinec, který si lidově řečeno troufne pravidla porušit, a stane se tak předmětem zájmu a obdivu. A pak následuje velmi často lavinový efekt či efekt ala domino, nebo´t každý se chce ohřát v centru pozornosti a tak velmi rychle přehodnotí své dosavadní názory a rozhodne se třeba právě pro černé lesklé keramické obklady do své nové koupelny. A nejednou zjistí, že po morbiditě není ani památky a že má vlastně velmi tradičním způsobem elegantní koupelnu.

Přelom století

Černá barva v kombinaci s bílou byla velmi frekventovaná na přelomu 19. a 20 .století a své největší obliby pak dosáhla ve 20 letech, které svou mírou vytříbeného vkusu a smyslné  elegance těžko nacházejí obdobu. Černá je barvou, která pohlcuje světlo a zároveň je zcela  kontrastní. Je to barva do jisté míry absolutní a jediná barva, který se jí takříkajíc může postavit, je barva z opačného konce barveného spektra a tou je barva bílá. Tyto dva vzdálené a silné kontrasty pak dokáží vytvářet onu obdivuhodnou a stokrát napodobovanou dávku elegance prvních dvou desetiletí dvacátého století.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Nutná bude barevná studie – vyplatí se vám

Pokud se rozhodnete do jisté míry experimentovat a použít černou barvu třeba právě v podobě keramických obkladů, pak si určitě nechte vytvořit barvou studii. S největší pravděpodobností si budete kupovat koupelnu v některém z koupelnových studií a v takových podnicích bývá dobrým zvykem nabídnout vypracování návrhu, jehož cenu platit nebudete a návrh získáte vlastně jako slevu.  A i kdybyste měli zaplatit, pak je rozhodně lepší (většinou kolem 1000Kč) utratit ještě nějaké peníze navíc, než se pak bát vstoupit do své nové, ale „morbidní“ koupelny, která se vám tak trochu vymkla z kontroly. Černá je velmi silnou barvou a je dobré s ní zacházet střídmě a opatrně.

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Red.
Foto: Villeroy&Boch

10.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist