Zkuste dřevěnou podlahu v koupelně

Zvykově jsou podlahy v koupelně řešené pomocí keramické krytiny. Je to praktické a mnohdy také elegantní, ale není to jediný myslitelný způsob. Zvažte dřevo. Dřevěná podlaha dokáže být velmi efektní, ladí s přirozenou povahou koupelnového prostoru a pokud nemáte doma malé děti, které z každého koupání udělají malou potopu, pak jistě stojí za úvahu.

Koupelnový prostor je přirozeně prostorem intimním, který je svědkem tělesné nahoty. Stejně tak se dá moderní koupelna s úspěchem považovat za místnost určenou pro regeneraci a odpočinek, k čemuž nás vybízejí nejen různé masážní vanové a sprchové systémy. Nahé tělo, teplá voda, relaxace, to vše má podvědomě blízko k lidské přirozenosti a potažmo k přírodě. Snad i z toho důvodu mnoho zákazníků inklinuje při zařizování nové koupelny k „přírodnímu“ či „naturálnímu“ stylu. A dřevěné podlahy, evokující možná venkov, možná něco „původního“ do této mozaiky pocitově patří.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Praktická stránka věci

Vytírat dřevěnou podlahu v koupelně je totéž, jako vytírat jakoukoliv jinou podlahu. V tom je uživatelská kvalita stejná. Jediný praktický rozdíl mezi tradiční keramikou a dřevem je v absenci protiskluzových povrchů, které dřevo na rozdíl od keramiky nedokáže nabídnout. Pokud ale nemáte malé děti a nebo imobilní či těžko pohyblivé spolubydlící, pak v tom asi není nutné hledat nějaký zásadní problém.

UPOZORNÉNÍ:dřevěné podlahy v koupelně vyžadují speciální povrchovou úpravu a je dobré svěřit instalaci odborníkům a zároveň si vyžádat osvědčení a záruční list, kde bude jasně napsáno, že použitá podlahovina je do koupelny vhodná. Pak už vám nic nebude bránit v užívání si efektního řešení.

Podlahy – velká inspirativní fotogalerie


Red.
Foto Sanitec, Ideal Standard

14.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist