Co zkusit něco extravagantního?

Patříte-li k těm, co na sebe rádi strhnou pozornost, vyžívají se v neobvyklých módních kreacích, nebudete se v konzervativně zařízeném bytě cítit dobře. A proč taky? Vaše neklidná hravá duše touží po kreativitě a nuda ve vašem životě nemá místo. Bydlení přece musí odrážet osobnost majitele…

01_absolute-evo-filomuro-scorrevole-anta-doppia-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Ermetika

Extravaganci můžete milovat nebo nenávidět, ale v žádném případě vás nenechá chladnou. Vyvolává v nás totiž pocity, jako žádný jiný styl. Je hravá, barevná, neotřelá, zábavná, útočí na všechny naše smysly a dráždí.

Není nutné zaplnit byt výstředními kusy ve stylu každý pes jiná ves, i když i to bude bezesporu extravagantní. Je ale otázkou, jak byste se v takovém cirkuse cítili. Mnohdy stačí oživit jednoduchý byt několika výraznými neokoukanými kousky, a tak ho vystřelíte do sféry výstřednosti.

Je jedno, zda to bude zlatá komoda, neobvyklá svítidla, výrazné tapety, neobvykle použité barvy či výrazná pohovka. Zde se fantazii meze nekladou a vy tak můžete ozvláštnit i ten nejnudnější interiér. Často bývají extravagantní prvky použité právě v minimalistických interiérech a zbaví je tak pro někoho chladné neosobnosti.

Stejně tak dobře můžete míchat i staré věci s novými a začlenit do své domácnosti kousky, které by jen tak někdo nečekal. Umělecká díla, zlatou barvu, bláznivé sochy – toto vše vám pomůže vykouzlit neotřelé vibrace.

Vždy byste ale měli najít nějaký jednotící prvek, který neobvyklé prvky spojí a ukotví. Snadno by se mohl váš byt stát luxusním smetištěm. Může to být barva nebo opakující geometrický tvar či květinový vzor. Když najdete vzorec, nemusíte se bát kombinovat k sobě prvky, které k sobě zdánlivě nejdou. Můžete být překvapeni, jak spolu nakonec mohou fungovat.

Extravagance může snadno sklouznout do kýče a její příznivci se pohybují na velmi tenké hranici. Nicméně obranou proti pouťové lacinosti je kvalita materiálů a řemeslného zpracování. Poctivá práce je vždy na první pohled patrná a funguje jako štít proti laciným úletům.

12.4.2019 10:30 | autor: Jana Truksová
Více o tématu: bytobývací pokojpeszlatá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist