Zjistěte, zda jste spíše městský či vesnický typ

Kde je nejlepší bydlení? V ruchu velkoměsta, na maloměstě, nebo na venkově? Jednoznačná odpověď neexistuje, každá varianta má totiž světlé i stinné stránky a záleží na konkrétním člověku, co mu lépe vyhovuje. Jak jste na tom vy?

01_pojisteni.heureka.cz_living.cz_zjistete-zda-jste-spise-mestsky-ci-vesnicky-typ_lj-1100x618.jpg Zdroj: Pexels.com

Nedělejte kompromisy a rozhodněte se

Zejména po roce 1989 neustále čteme o tom, jak se venkov vylidňuje a lidé se přesouvají do měst. Jenže přesouvají se opravdu do měst? Současně je totiž patrné, že centra měst se vylidňují a na periferiích rostou nové byty a rodinné domy.

Pak jsme svědky toho, jak lidé ze satelitů dennodenně cestují za prací v centru města a o víkendech zase míří z města pryč na chalupu. A tam kde bydlí, vlastně jen přespávají a nežijí.

A naopak vídáme venkovany, kteří každý den dojíždí do větších měst za prací a o víkendech jezdí do města na nákupy.

Není tedy lepší zvolit si takové bydlení, které vám bude skutečně vyhovovat?

Komu bude vyhovovat venkov a maloměsto?

Venkov a maloměsto jsou vhodné pro všechny, kteří mají rádi přírodu. Ano, i ve velkých městech můžete zajít do parku. Chcete-li ale pravidelně chodit na procházky do lesa, krajinou podél řeky či alespoň na louku, z centra Prahy a zpět si přičtěte dvě hodiny cesty navíc. Na venkově začíná příroda prakticky za domem.

Na venkov také patří všichni kutilové, nadšenci do automobilů a zahrádkáři. I těchto koníčků si samozřejmě můžete ve městech užít, na venkově se ale zkrátka seberealizujete snáze. Navíc budete mít spoustu sousedů, se kterými můžete svou vášeň sdílet, což ve městě není pravděpodobné ani ve čtvrti s rodinnými domy.

A dvojnásob to platí, pokud chcete chovat i slepice, kachny, králíky či prasata. Ve městě by tento koníček vedl pouze k velké nevoli ze strany sousedů, kteří preferují bazén a klid na zahradní grilování.

Připravte se ale na to, že na venkově se na rozdíl od města neobejdete bez automobilu. K venkovu se tedy vážou i náklady na dojíždění, pojištění auta, ostatně vyšší budou i ceny základních potravin v místním konzumu, který navíc může mít omezenou otevírací dobu.

A kdo by měl raději zamířit do víru velkoměsta?

Město je ideální pro studenty, mladé páry s dětmi a všechny singles, kteří si chtějí užívat společenského života. Dále se města hodí pro odborná povolání, která nenaleznou jinde uplatnění a není u nich žádná možnost práce z domova.

V dnešní době, kdy se možnosti práce z domova výrazně posunuly, jde zejména o pracovníky ve zdravotnictví, u policie a hasičského sboru. Zařadit sem ale můžeme i úředníky, vědce, pedagogy, lékárníky a mnoho dalších. Pokud máte „městské povolání“, je lepší ve městě i bydlet.

Zapomenout nesmíme ani na milovníky gastronomie a kvalitních služeb. Kdo je zvyklý dojít si pozdě večer nakoupit, navštěvuje pravidelně salóny krásy a neobejde se bez světové gastronomie, neměl by z města vytáhnout paty. Město je vhodné i pro lidi, kteří nevlastní automobil a řidičský průkaz.

13.1.2022 11:31 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist