Kdo získá cenu velkého designu?

Většinou vlastně sledujeme, jak už to bývá, co se děje v zahraničí. Přinášíme trendy a novinky a představujeme zahraniční design. Podívejme se dnes pro změnu domů, na to, kdo a s čím se letos bude ucházet o titul Designér roku. Vítěze uvidíte – pokud se podíváte – v přímém přenosu na stanici ČT art 21. března 2017.

09_fotograf-salim-issa-2-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv Czech Grand Design, Foto: Salim Issa

Možná jste si této akce sami během těch let povšimli, vždyť Ceny Czech Grand Design mají už svůj jedenáctý ročník. A po pečlivém posuzování přihlášených prací jsou známí finalisté. Vybíralo se ze 116 nominovaných v deseti kategoriích.

Nejlepší z nominovaných prací se návštěvníkům představí na festivalu Best of 2016 ve Ville Pellé od 30. března do 2. dubna 2017. Takže – kdo nemá rád koukání na televizi, může si zajít prohlédnout české designové hemžení osobně. A něco si možná i koupit.

Designér roku

Jedná se zcela pochopitelně o nejsledovanější kategorii. Vypadá to, že i letos se o prvenství a ocenění Designér roku utká Lucie Koldová, která tento titul získala v roce 2012, a s její prací jste se určitě setkali. Dále je ve hře studio DeForm, které zaujalo interaktivní hrou Koski a designér Roman Šedina, který svým originálním způsobem pracuje s porcelánem.

Svoji kategorii má i móda, tam zaujala Kateřina Plamitzerová, Miro Sabo a studio BOA Design za stylové outdoor oblečení pro firmu Tilak. Ti se tedy utkají o titul Módní designér roku.

V kategorii Designér šperku roku se objeví stálice české scény Zorya, k ní se nově přidává například Markéta Kratochvílová za kolekci šperků inspirovanou lovkyněmi perel v Japonsku nebo Eva Růžičková, která představila svou kolekci architektonicky stavěných šperků.

Novinky budou

Přípravný výboru Cen Czech Grand Design uvádí letos také novou kategorii – Ilustrátor roku, kde se bude rozhodovat mezi Michalem Bačákem za ilustrace pro Newsweek a českou značku Křehký, Marií Makeevou za ilustrace pro Koncept Story a román Neviditelný a dvojicí Böhm a Franta, kteří stojí za knihou Průvodce neklidným územím, kterou vydalo nakladatelství Labyrint.

Další novinkou je festival finalistů Best of, který představí vždy pětici nejlepších z každé tvůrčí kategorie. Festival nabídne výstavní instalace čtyř desítek finalistů, ale také živý program, do kterého se budou moci zapojit návštěvníci všech věkových kategorií. Festival má v programu přednášky, diskuse a workshopy přímo s designéry, nebudou chybět ani dětské dílny, ve kterých mohou ti nejmenší zapojit fantazii a tvořivost a vyzkoušet si svou dovednost. Pro dospělé bude možná potěšující zprávou fakt, že celá výstava bude prodejní. Rovnou na místě si bude možné pořídit současné designové kousky interiérových doplňků, módu a šperky, ale i grafiku a knihy.

Tak si poznamenejte, že v posledním březnovém víkendu si můžete dát schůzku s designem, a podívejte se, co také nám můžete vidět …

22.2.2017 5:29 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist