Zimní zahrada a slunná terasa v jednom. Majitelé jsou nadšeni!

REALIZACE Zimní zahrada nabízí jedinečnou možnost prodloužit si léto a pobyt venku a kochat se pohledem na zahradu i za nevlídného počasí či při nízkých teplotách, které už pohodlné posezení vylučují. Pojďte s námi nakouknout do jedné takové, která je díky svému důmyslnému technickému provedení i k dokonalosti dovedeným detailům jako stvořená pro celoroční bezstarostnou relaxaci.

zimni-zahrada_herna_a_odpocinkovy_prostor_interier_6_foto_zdroj_dafe-plast-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Dafe-plast

Protože si majitelé chtěli užít slunečních paprsků co nejvíce, rozhodli se postavit zimní zahradu podél jižní stěny domu. Tak bude vystavena po celý den slunečním paprskům a prodlouží se tak doma jejího používání po co nejdelší dobu, protože v chladných dnech ji vyhřeje sluneční energie.

Jak na přehřátí

Pro horké letní dny chtěli majitelé možnost ji co nejvíce otevřít a propojit s okolní zahradou. „Chtěli jsme mít možnost maximálně otevřít nejdelší stranu naší zimní zahrady orientovanou na jih a to se podařilo díky kombinaci posuvných, výklopně posuvných a tříkřídlých zlamovacích dveří. Dokážeme zcela otevřít až 70% prosklené plochy a dosáhnout tak propojení s vnějším prostorem. Doslova tím smazáváme rozdíl mezi interiérem a exteriérem,“ popisují nadšení majitelé.

Pro letní období se možná jeví umístění krytého posezení jako nepraktické, protože celodenní žár slunečních paprsků může prostor rozpálit na nesnesitelné teploty. Z toho důvodu byl u této konkrétní zahrady vytvořen systém důmyslných prvků, které přehřívání zabrání.

„Aby byla i v těch nejparnějších dnech v zimní zahradě příjemná teplota a majitelé se tak v ní cítili co nejpohodlněji, bylo zvoleno zasklení izolačním dvojsklem s protisluneční úpravou, které v kombinaci se zastíněním pomocí látkové markýzy brání pronikání slunečního tepla do interiéru a chrání jej tak před nežádoucím přehříváním,“ uvádí Ing. Miroslav Culka ze společnosti DAFE-PLAST, která zimní zahradu dodávala.

Praktická řešení

Konstrukce zimní zahrady je tvořena hliníkovým systémem splňujícím ty nejpřísnější požadavky na pevnost, trvanlivost a nenáročnou údržbu. Aby se dobře hodila k rodinném domu, rozhodli se pro nosné prvky v podobném odstínu, jako jsou okna rodinného domu.

Zastínění a odvětrávání střešními okny je ovládané pomocí automatického řídicího systému. To zajistí, aby ve chvilkové nepozornosti nedošlo k poškození. Pokud se například rozhodnou stáhnout markýzu, když je otevřené střešní okno, systém automaticky spustí funkci blokace a nedojde ke kolizi.

K odvádění vody ze střešní konstrukce slouží nenápadný okapový žlab, který navíc svými tvary i odstínem dokonale ladí s celkovým vzhledem zimní zahrady. V drážce na dně okapu je položen topný kabel, který v zimním období zabraňuje zamrznutí a majitele tak nemusí vůbec trápit tvorba rampouchů.

Drobnosti pro dokonalý interiér

Aby bylo možné si naplno užívat kouzlo prostoru i v noci, je bodové osvětlení zabudováno přímo v trámech. Také nevzhledné kabely elektrického vedení jsou zcela skryty v nosnících a celkový dojem tak působí uceleně a nerušeně.

Majitelé si nemůžou svou zimní zahradu vynachválit – přestože je orientovaná na jih nepřehřívá se, teplotu si reguluje sama a poskytuje bezstarostné posezení i v noci.

4.7.2018 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist