Zima se blíží. Zvažte energetický audit domu

Audit je pro mnoho lidí strašidelné slovo, které je spojováno s velkým výdajem peněz. Energetický audit se vám však může vyplatit, tedy naopak peníze ušetřit. Vysvětlíme vám, jak ho využít ve svůj prospěch.

Co je to a k čemu to je?

Energetický audit je dokument zhodnocující stav budovy z hlediska efektivity využití energií. V praxi je to jednoduchý proces. Přijde k vám pověřený auditor a na základě svého posudku vám tento dokument vypracuje. Kromě toho vám navrhne také způsoby, jak dosáhnou úspor. Přičemž kromě stránky ekonomické zvažuje i tu ekologickou.

Pomůže vám ušetřit

Tím pádem vám po zhodnocení odborníka nezbyde v ruce jen papír pro úřady. Díky jeho doporučením můžete provést v domě úpravy a rekonstrukce, které z dlouhodobého hlediska povedou k šetření vašich peněz i přírody. Zjistěte, kolik stojí samotný energetický audit.

Chystáte se na rekonstrukci? Poraďte se.

Určitě neváhejte, pokud se chystáte například na zateplení domu. Pak je dobré znát aktuální stav budovy z energetického hlediska. Přijdete tak na to, jestli se vám podobná investice vyplatí. Případně se s auditorem můžete poradit o výhodnějším řešení.

Nutnost pro dotace

Kromě ušetření financí je někdy energetický audit prostě nutnost. Třeba v případě, že zahlížíte po dotacích z programu Nová zelená úsporám, Životní prostředí či Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Pak potřebujete energetický posudek.

27.11.2018 11:25 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: energetický auditzelená

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist